Provozuje:
Juris Real Estate

Milionové investice rozšíří skiareál Lipno.

Po dokončení nových sjezdovek se jihočeské lyžařské centrum stane jedním z největších v zemi.

Milionové investice rozšíří skiareál Lipno.

autor. JURIS REAL

Po dokončení nových sjezdovek se jihočeské lyžařské centrum stane jedním z největších v zemi.

Provozovatelé lyžařského střediska v Lipně nad Vltavou hodlají v následujících letech výrazně rozšířit kapacitu. K současným deseti sjezdovkám o celkové délce zhruba devět kilometrů přidají dalších sedm kilometrů na pěti nových tratí. Nová část areálu má vyrůst východně od obce.

po dokončení se tím Lipno stane jedním z největších skiareálu v České republice, ten největší ve Špindlerově Mlýně nabízí pětadvacet kilometrů sjezdovek. Provozovatelská společnost Lipno Servis uveřejnila podrobnosti v rámci procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Majitelé zatím neplánují upřesnit předpokládané náklady, řádově ale zřejmě půjde o desítky milionů. "Etapa, o které dnes jednáme, je rozšíření areálu na zhruba šestnáct kilometrů sjezdových tratí. Některé investice proběhnou již v tomto roce, byť většina se očekává v průběhu dalších tří let. Náklady se nyní sumarizují a posuzují ve variantách," uvedl deníku E15 spoluvlastník skiareálu Miloš Kratochvíl.

Zaměření lipenského střediska na rodiny s dětmi se podle něj nezmění. Podnikatel si pochvaluje spolupráci s okolními obcemi, především Lipnem a nedalekými Loučovicemi, které projekt podporují. "Je zde vidět společný zájem a společná podpora těmto projektům, které již dnes dávají v místě práci stovkám lidí," doplnil. Na Lipně výrazně investovali jíž před letošní sezonou, když zbudovali novou Jezerní sjezdovku za osm milionů korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»