Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole zavádí uliční čáru.

Ta určí především uspořádání nových čtvrtí tak, aby zbytečně nevznikaly slepé ulice, a taktéž vytlačí rezidenty z parkovacích míst v ulicích.

Metropole zavádí uliční čáru.

autor. JURIS REAL

Ta určí především uspořádání nových čtvrtí tak, aby zbytečně nevznikaly slepé ulice, a taktéž vytlačí rezidenty z parkovacích míst v ulicích.

Hlavní město jasně vymezí, co je privátní a co veřejné. V nových stavebních předpisech zavádí pojem uliční čára, který charakterizuje veřejné prostranství. Ovlivní i parkování nebo technickou infrastrukturu – síť kabelů a potrubí. Jedná se o součást pravidel, která radní schválili v červenci. Týkají se všech staveb v Praze a platit by měla od října. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) je označil za "revoluční počin", který hlavní město po patnácti letech výrazně změní. Za malou stavební revoluci je považují i někteří lidé ze stavebního byznysu.

Předpisy upravují například výšku budov v hlavním městě nebo zakazují budování nových billboardů.

Zavedení uliční čáry je podle autorů nových předpisů nejdůležitějším krokem ve stavebních plánech naší metropole. Určuje totiž dlouhodobý charakter místa (lokalit) na stovky let. Jednoduše říká, jak má být město uspořádáno. V budoucnu by tak například neměla vznikat sídliště, kde jsou slepé ulice. Z plánování měst uliční čára na čas vymizela, jak v Čechách, tak v Evropě. Místo nových ulic vznikaly stavby ve volném prostoru. A spolu s nimi také čtvrtě, kde na sebe ulice nenavazují. I proto se teď uliční čára do stavebních předpisů vrací.

Ulice by např. podle nových stavebních předpisů neměly být přeplněné auty. V uličním prostranství tak developeři nebudou moci stavět parkovací místa pro rezidenty. Rezidentská stání by měla vznikat uvnitř bloků, hlavně v garážích. Předpisy navíc nově definují podobu garáže, která může být uzavřená či otevřená. Přímo na ulici budou moci zaparkovat jen návštěvníci. Developer přitom bude muset brát ohled na charakter místa a nevytvářet rozlehlá parkoviště u domů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Právní norma by měla omezit výpovědi z bytů kvůli nezaplacenému nájemnému.

Vláda schválila návrh zákona, podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, pokud není kvůli epidemii koronaviru schopen platit nájemné. Více»

Všechny články a aktuality »»