Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole tenisový areál na Letné od státu nekoupí.

Dostane ho výměnou za kus vinohradské nemocnice.

Metropole tenisový areál na Letné od státu nekoupí.

autor. JURIS REAL, deník Právo a Blesk.cz

Dostane ho výměnou za kus vinohradské nemocnice.

Areálu tenisového klubu LTC, který vlastní stát, hrozil zánik. Na jeho záchranu vznikaly petice, a do situace se nakonec vložilo i město. Jednání nakonec přineslo kýžené plody.

Praha sice areál nekoupí, nicméně jej od státu dostane výměnou za jiné pozemky.

Metropole vlastní v areálu nemocnice pozemky v místech, kde by stát chtěl vystavět nové traumacentrum. Hlavní město se proto se státem dohodlo, že uskuteční takzvanou trojstrannou směnu mezi Prahou, státem a nemocnicí. Její součástí je také areál na Letné.

„Nyní technicky řešíme proces směny. Věřím, že jsme na dobré cestě k vyřešení těchto technických přesunů majetku, kdy stát získá objekty, které logicky potřebuje k fungování jím zřizovaných institucí, a město získá objekty, které mohou v budoucnu sloužit potřebám města a Pražanů,” řekl radní hl. m. pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Vyjma části tenisového areálu na Letné získá Praha ještě další majetek a budovu záchranné služby v ulici 28. pluku na Praze 10 a objekt v Říčanově ulici na Praze 6. Kdy přesně ke směně dojde, zatím není jasné. Pokud vše půjde dobře, mohlo by ke směně dojít podle Chabra v říjnu či listopadu letošního roku.

Část areálu na Letné patřící státu, kterou spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zahrnuje čtyři tenisové kurty. Na státním pozemku stojí taktéž budovy, a to včetně historické klubovny, která je památkově chráněna. Klubovna se nevytápí a je bez teplé vody.

Součástí areálu je ještě krytá tenisová hala. Pozemky mají rozlohu více než 1 300 metrů čtverečních. Celková výše směny přesahuje 300 milionů korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Brně se slavilo už 90 let od prvního závodu na Masarykově okruhu.

Na trati starého Masarykova okruhu vyvrcholily oslavy 90. výročí prvního závodu automobilů na legendárním závodišti v západní části moravské metropole. Více»

Projednávání stavebního zákona je podle obcí v rozporu s legislativou.

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Návrh zákona neprošel řádným schvalovacím procesem, poněvadž nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Více»

Poslanecká sněmovna projedná zrychlení přípravy výstavby dálnic.

Sněmovna rozhodne tento týden o podobě vládní předlohy ke zrychlení přípravy výstavby dálnic a další infrastruktury, kterou poslancům vrátili senátoři. Více»

V České republice má na silnicích nižších tříd 2 862 mostů nevyhovující stav.

V ČR se od roku 2004 skoro zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2.862 z celkových 12.596. Více»

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»