Provozuje:
Juris Real Estate

Melbourne staví zelenou páteř.

V nejvyšší budově země budou hotel, jesle i obchody.

Melbourne staví zelenou páteř.

autor. JURIS REAL, Aktuálně.cz (Magdalena Medková)

V nejvyšší budově země budou hotel, jesle i obchody.

V melbournské čtvrti Southbank brzy bude stát dvojice spirálovitých, rostlinami porostlých mrakodrapů. Developerská společnost totiž dostala povolení od vlády australského státu Victoria, a tak se duo věží přezdívané "zelená páteř" bude moci už v příštím roce začít budovat. Budovy, do jejichž proskleného povrchu v polovině vstupují vlnicí se plochy s rostlinami, navrhli architekti z firmy UNStudio sídlící v Amsterdamu. Hotové by měly být v roce 2026. "Máme velkou radost, že náš návrh získal podporu, a věříme, že naše stavby reputaci Melbourne, které již teď platí za jedno z nejpříjemnějších měst k žití, ještě vylepší," uvedla pro web Archpaper ředitelka amsterdamského studia Caroline Bosová.

Vyšší z dvojice mrakodrapů se navíc s necelými 365 metry stane vůbec nejvyšší budovou v Austrálii, které je rekordními stavbami proslulá. V současnosti drží prim věž Q1 stojící ve městě Gold Coast, která měří přes 322 metrů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»