Provozuje:
Juris Real Estate

Majitelé bytů, kteří je chtějí pronajímat v AirBnb, musí dodržet správní postup.

Celý článek si můžete přečíst na: https://advokatnidenik.cz/2020/04/04/majitele-bytu-kteri-je-chteji-kratkodobe-pronajimat-musi-dodrzet-spravni-postup/.

Majitelé bytů, kteří je chtějí pronajímat v AirBnb, musí dodržet správní postup.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Advokátní deník a Soudní dvůr EU)

Celý článek si můžete přečíst na: https://advokatnidenik.cz/2020/04/04/majitele-bytu-kteri-je-chteji-kratkodobe-pronajimat-musi-dodrzet-spravni-postup/.

Ve stanovisku ze dne 2. dubna 2020 generální advokát Soudního dvora EU Michal Bobek ve věci C-724/18 dospěl k závěru, že se směrnice o službách vztahuje na celostátní a obecní právní předpisy, které upravují přístup ke službě spočívající v úplatném krátkodobém opakovaném pronájmu – i v rámci nepodnikatelské činnosti – prostor určených k bydlení příležitostným zákazníkům, kteří zde nemají trvalý pobyt.

Cíl spočívající v boji proti bytové nouzi v oblasti dlouhodobého bydlení nicméně představuje naléhavý důvod obecného zájmu, který umožňuje odůvodnit vnitrostátní opatření vyžadující získání povolení.

Směrnice o službách taková celostátní a obecní ustanovení povoluje pouze za podmínky, že splňují požadavky přiměřenosti a zákazu diskriminace, což přísluší ověřit předkládajícímu soudu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí 1. 6.

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Více»

Politika prý stále zasahuje do justičního systému.

Rodina Colloredo-Mansfeldových nesouhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), podle kterého zámek Opočno patří státu. Více»

Do odpojených meandrů Dyje se vrátila voda.

Voda začala znovu protékat několika starými a dříve odstavenými meandry Dyje. Po čtyřiceti letech od umělého narovnání toku je s hlavním korytem řeky propojilo Povodí Moravy. V krajině tak zůstane více vody, která poskytne nová útočiště zvířatům. Více»

Všechny články a aktuality »»