Provozuje:
Juris Real Estate

M. Slánská prodala realitní kancelář Maxima.

Pražskou RK Maxima Reality, která působí na realitním trhu od roku 1996, koupila společnost Finep Maxima. Tu založili lidé z developerské skupiny Finep. Značku Maxima Reality plánují zachovat a byznys dále úspěšně rozvíjet.

M. Slánská prodala realitní kancelář Maxima.

autor. JURIS REAL

Pražskou RK Maxima Reality, která působí na realitním trhu od roku 1996, koupila společnost Finep Maxima. Tu založili lidé z developerské skupiny Finep. Značku Maxima Reality plánují zachovat a byznys dále úspěšně rozvíjet.

Přední realitní kancelář Maxima Reality změnila vlastníka. Novým majitelem se stala v srpnu založená společnost Finep Maxima, za níž stojí lidé z developerské skupiny Finep. Společnost Maxima Reality, jednu z nejstarších a největších realitních kanceláří v Česku, budovala od roku 1996 podnikatelka Marta Slánská.

"Je mi 65 let, majitelkou bych zůstala, ale vést firmu už jsem nechtěla a ředitele se mi nepodařilo najít," řekla HN Slánská, dosavadní majitelka a generální ředitelka Maxima Reality.

"Mým nástupcem, novým generálním ředitelem, se stal Vladimír Zuzák," uvedla Slánská s tím, že věří, že firmu předala do dobrých rukou. Zuzák podle ní bude firmu dále rozvíjet. Slánská dostávala prý nabídky na odprodej firmy již delší dobu. Nového majitele podle svých slov vybrala "po velmi důkladném zvážení". Podnikatelka ještě těsně před podpisem smlouvy znovu nabídla firmu svému synovi Davidu Černíkovi, ale ten do ní vstoupit nechtěl. "Přitom jsem mu firmu nabízela zadarmo," řekla Slánská. Černík tak zůstane v právním oddělení společnosti.

V roce 1996 od základů vybudovala společnost Maxima Reality a od té doby stála v jejím čele. V současnosti patří její firma mezi nejstarší a největší realitní kanceláře v České republice. Jako jediná ředitelka má vliv na všechna rozhodnutí ve firmě. Vládne tvrdou rukou – řídí se např. heslem „V Maximě si může každý dělat, co já chci!“. Maxima má téměř nulovou fluktuaci a mnoho jejích obchodníků zůstává u této firmy i víc než deset let. Nový šéf Vladimír Zuzák byl již představen zaměstnancům a makléřům realitky a ti na něho podle Slánské reagují pozitivně. "Je mladý, myslím, že si budou rozumět," řekla Slánská. Částku, za kterou byla Maxima Reality prodána, prodávající ani kupující nechtěli komentovat. "Spojení dvou velkých hráčů na trhu, kteří oba patří mezi největší ve svém oboru na území Prahy, umožní další rozvoj poskytovaných služeb," komentoval transakci generální ředitel Finepu Tomáš Pardubický. "Stejně jako tomu je u Finepu, i v případě naší nové akvizice pro nás bude zásadní kvalita poskytovaných služeb a zodpovědný proklientský přístup,“ dodal Pardubický s tím, že obě společnosti budou i nadále působit pod svým vlastním jménem.

Finep patří do první pětky největších rezidenčních developerů na českém trhu. Loni firma prodala 620 bytů. Nové byty Finep staví v Praze, v zahraničí má pak developerské projekty na Slovensku a v Mongolsku. V roce 2013 Maxima Reality utržila téměř 60 milionů korun, provozní hospodářský výsledek dělal 2,6 milionu korun. Společnost je dlouhodobě zisková, i když finanční výsledek od roku 2007 plynule klesá. Firma loni zprostředkovala obchody s nemovitostmi v hodnotě 1,5 miliardy korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»