Provozuje:
Juris Real Estate

Lužická nemocnice v Rumburku je v úpadku, rozhodl insolveční soud.

Lužická nemocnice a poliklinika v Rumburku je v úpadku, rozhodl o tom Krajský soud v Ústí nad Labem. Věřitelé nyní mají dva měsíce na přihlášení svých pohledávek, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku.

Lužická nemocnice v Rumburku je v úpadku, rozhodl insolveční soud.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Lužická nemocnice a poliklinika v Rumburku je v úpadku, rozhodl o tom Krajský soud v Ústí nad Labem. Věřitelé nyní mají dva měsíce na přihlášení svých pohledávek, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku.

Město Rumburk, jediný vlastník zadlužené nemocnice, vyjednávalo s Krajskou zdravotní o převzetí péče, k dohodě ale nedošlo a představenstvo zdravotnického zařízení požádalo minulý týden soud o jmenování insolvenčního správce.

Lužická nemocnice zajišťuje péči pro 55.000 obyvatel Šluknovského výběžku, od poloviny července je ale v insolvenci. Loňská ztráta zařízení dosáhla 52 milionů, na konci května již hospodaření nemocnice vykazovalo ztrátu dalších 18 milionů korun.

Podle seznamu závazků navíc dluží nemocnice dalších bezmála 40 milionů korun dodavatelům a pojišťovnám. Z nichž většina byla splatná před více než třemi měsíci.

Lužická nemocnice má 230 zaměstnanců a zatím zůstává v provozu, byť je kvůli dovoleným omezený.

"Dnes jsme pouze oznámili, že od pátku 16. srpna do pondělí 2. září bude z provozních důvodů uzavřeno chirurgické oddělení a to jak lůžková část, tak ambulance," sdělil ČTK ředitel Petr Dubravec.

S prohlášením úpadku to podle něj nesouvisí, hlavním důvodem je nedostatek personálu kvůli dovoleným. Ani výpovědi podle něj zatím zaměstnanci ve větší míře nepodávají.

Krajská zdravotní byla připravena nemocnici převzít a zajistit péči za podmínky, že Rumburk uhradí ztráty z loňského a letošního roku. Město ale žádalo nejprve garance zachování péče.

Žádná dohoda tak nebyla uzavřena. Podle předsedy představenstva Jiřího Nováka je Krajská zdravotní připravena o převzetí nemocnice jednat s insolvenčním správcem a současně má plán, jak zajistit péči ve Šluknovském výběžku prostřednictvím děčínské a ústecké nemocnice. "Máme připravena i lůžka," uvedl již dříve Novák.

Vlastníkem Lužické nemocnice a polikliniky je město Rumburk, které za posledních 15 let do zařízení investovalo zhruba 200 milionů korun. V loňském roce bylo v Rumburku hospitalizováno 5 260 pacientů, dalších bezmála 33.000 ošetřily ambulance.

Výkony nemocnice v posledních letech klesají a ztráty se prohlubují, kvůli nejisté budoucnosti odcházejí lékaři i personál. Rumburské zastupitelstvo v červenci odmítlo uhradit další ztráty své nemocnice, pro město by to znamenalo zastavit na další dva roky veškeré investice.

Prohlášením úpadku podle rumburského starosty Lumíra Kuse (ANO) jednání o budoucnosti nemocnice pro město nekončí. "Dál budeme jednat s Krajskou zdravotní a zahrneme do toho také insolvenční správkyni. Naší snahou je zachování péče," sdělil ČTK.

Jednání budou podle něj pokračovat v příštím týdnu. Taktéž mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký ČTK potvrdil, že krajská společnost je připravena dál jednat o zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»