Provozuje:
Juris Real Estate

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

Lidé a firmy se stále více zadlužují.

Dnes opět o nesplácení hypotečních úvěrů.

autor. JURIS REAL

Podle inkasní agentury M.B.A. Finance se mezi dlužníky propadá stále více lidí ze střední třídy, problémy nastávají po dvou až čtyřech letech existence hypotečního úvěru. Když po této době začnou v novém bydlení vypovídat službu elektrospotřebiče, auto apod., uchylují se lidé automaticky k pořizování dalších spotřebitelských půjček, aniž by ale příliš dbali na svoje finanční možnosti. Z problémů se zdaleka nedostaly ani firmy.

Nejvyšší podíly na nesplácených podnikových půjčkách mají živnostníci, pak realitní kanceláře a taktéž zpracovatelský průmysl. Bankéři tvrdí, že přesto úvěry v problémových průmyslových sektorech neomezují. Od počátku světové hospodářské krize si ale hlídají, jaký podíl jednotlivé sektory na jejich portfolio drží. Každá hypoteční banka má stanovené sektorové limity, aby řídila koncentrační riziko svého úvěrového portfolia. Avšak nyní žádný z těchto limitů nebrání realizaci takových úvěrových obchodů, které jsou hypoteční bankou považovány za dostatečně bonitní. To, že firma podniká v ohroženém odvětví, se ale může odrazit v ceně úvěru. Nastavení úrokové sazby závisí na finanční situaci klienta, je proto důležité pečlivě zhodnotit jeho zdraví. Pokud jsou firmy v jednom odvětví finančně slabší než v jiném, pak se to odrazí na úrokové sazbě. Úroková sazba podnikových úvěrů přitom zůstává v průměru stejná, rozšiřuje se však pásmo mezi nejrizikovějšími a nejbohatšími dlužníky.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Janově dnes otevřou nový most místo zříceného.

V severoitalském Janově bude dnes večer slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Více»

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Všechny články a aktuality »»