Provozuje:
Juris Real Estate

Kladno mění pravidla pro nájemce městských bytů.

Magistrát v Kladně upravuje pravidla pro přidělování městských bytů, hodlá podpořit rodiny a seniory. Město má zhruba 2 000 bytů. Zájem o ně je značný.

Kladno mění pravidla pro nájemce městských bytů.

autor. JURIS REAL, deník MF Dnes-příloha Střední Čechy, ČTK

Magistrát v Kladně upravuje pravidla pro přidělování městských bytů, hodlá podpořit rodiny a seniory. Město má zhruba 2 000 bytů. Zájem o ně je značný.

"Nyní nabízíme k pronájmu tucet bytů, pořadí žadatelů stanovíme podle koeficientů určených novými pravidly," konstatoval náměstek kladenského primátora Tomáš Kutil.

V minulosti město přidělovalo byty nejvyšší cenové nabídce, loni management Kladna zastropoval cenu a přidal zapojení koeficientů, které jsou teď ještě zevrubnější, brání spekulacím a účelovému přestěhování občanů do města.

"Jde nám o maximální důraz na spravedlivější systém pro ty, kteří respektují pravidla, platí nájem a o byty se dobře starají," sdělil Kutil. Koeficienty pravidel upřednostní rodiny s malými dětmi, seniory starší 65 let, ale taktéž mladé lidi. Zájemci o byt rovněž budou mít větší šanci, pakliže doloží, že v Kladně mají trvalé bydliště více než dva roky. Koeficient s dobou trvalého pobytu stoupá, stejně jako s dobou dlouhodobého pobytu, který lze doložit např. smlouvou o nájmu bytu. Naopak občané, kteří v uplynulé době nájemní smlouvu s městem porušili, budou mít výrazně nižší šanci, že městský byt budou moci používat. Pravidla též omezují možnost zapojení spekulantů, jestliže žadatel vlastní imobilii určenou k bydlení na území Kladenska, jeho šance sníží koeficient 0,5.

Novinkou je rovněž uzavírání smluv na jeden rok s automatickým prodlužováním, které umožňuje městu dát výpověď nájemcům, kteří neplní podmínky smluvně sjednaného nájmu bytu. "Každý rok máme možnost říci, že smlouvu již nebudeme dál prolongovat," uzavřel Kutil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V kauze Bečvářova statku uložila justice úředníkům nepravomocně sedm a šest let.

V případu restituce tzv. Bečvářova statku soud nepravomocně potrestal bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka a jeho nadřízenou Evu Benešovou sedmi a šesti lety vězení. Více»

The Flow Building na rohu Václavského nám. a Opletalovy ulice je zkolaudovaná.

Některé kanceláře v horních patrech už užívají první nájemci, tři patra obchodů by se měla stavebně dokončit zřejmě během podzimu. ČTK to řekl projektový manažer společnosti Flow East Tomáš Matýsek. Fasáda nové budovy bude po část noci svítit bíle. Více»

Karanténa urychlila digitalizaci.

Obchodní banky totiž začínají uzavírat pobočky a rušit pokladny. Více»

Na Korfu funguje covid hotel.

Pobyt v něm nakažení údajně neplatí. Více»

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

Na severu Německa skoupili většinu vesnice. Více»

Všechny články a aktuality »»