Provozuje:
Juris Real Estate

Jihoitalské vesnice shání nové obyvatele.

Klesající porodnost a migrace mladých Italů do ostatních zemí EU způsobuje úbytek obyvatelstva v celé Itálii. Jihoitalský region Molise proto nabízí za nastěhování se a zahájení podnikání v obci 700 eur měsíčně.

Jihoitalské vesnice shání nové obyvatele.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Klesající porodnost a migrace mladých Italů do ostatních zemí EU způsobuje úbytek obyvatelstva v celé Itálii. Jihoitalský region Molise proto nabízí za nastěhování se a zahájení podnikání v obci 700 eur měsíčně.

Informoval o tom britský list Guardian.

„Nechtěli jsme nabízet jen měsíční paušál, pak by šlo pouze o jistý druh charity. Chtěli jsme udělat mnohem víc a pobídnout nové obyvatele, aby v oblasti i investovali. Nabízí se jim hned několik možností, jak zde začít podnikat. Mohou si otevřít pekárnu, papírnictví nebo restauraci, ale v podstatě cokoliv,“ vysvětluje program prezident regionu Molise Donato Toma. Z regionu Molise odešlo od roku 2014 devět tisíc obyvatel, z toho tři tisíce lidí jen v loňském roce. Podobný problém s klesající populací řešily v minulosti i obce na Sicílii. Obec Sambuca se nedostatek obyvatel rozhodla řešit nabídkou odprodeje nemovitostí za symbolickou cenu jednoho eura.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»