Provozuje:
Juris Real Estate

Jak chytře zvýšit hodnotu rodinného domu?

Investujte do klíčového vybavení rodinného domku!

Jak chytře zvýšit hodnotu rodinného domu?

autor. JURIS REAL

Investujte do klíčového vybavení rodinného domku!

Trendem současné doby je vlastní bydlení a každým rokem přibývá lidí, kteří mají svůj vlastní rodinný dům. Při stavbě či rekonstrukci jsou rozpočty vždy napjaté a musí se škrtat a šetřit.

„Existuje však několik položek, na nichž se vyplatí nešetřit, protože nejen, že vám usnadní práci nebo přinesou cenný benefit, ale navíc dlouhodobě zvýší hodnotu vaší nemovitosti,“ říká Jiří Najman z firmy Newag.

Nízkoenergetické řešení a rekuperace

Finanční náklady na provoz a zejména vytápění rodinných domů jsou dlouhodobě vysoké.

Vytápění rodinných domu patří totiž k nejvyšší rozpočtové položce v těchto nákladech, a proto jsou tak lákavá nízkoenergetická řešení, která náklady výrazně sníží.

Zateplení rodinného domu, kvalitní okna a profesionální řešení rekuperace šetří ročně desítky procent nákladů.

„Dostatečné zateplení a poctivá okna již lidé považují za naprostou nutnost a dnes vedle toho požadují také rekuperační řešení, protože zateplení samo o sobě může přinášet spíše problémy s vlhkostí a plísní než výhodu,“ vysvětluje Jiří Najman z firmy Newag, která rekuperační systémy nabízí.

Bezpečnostní prvky

Dalším klíčovým prvkem, na kterém se vyplatí nešetřit, je dostatečné zabezpečení domu. Každý rok je totiž vykradeno přes 62 tisíc domů či bytů, z čehož drtivá většina je vykradena proto, že postrádá potřebné zabezpečení.

Základním zabezpečovacím prvkem jsou bezpečnostní dveře.

„Bezpečností dveře by měly být certifikované minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti NEXT.

Doplňkovým prvkem, kde vám relativně nízká investice přinese velký efekt, je zabezpečení oken a balkónových dveří v přízemí bezpečnostními foliemi.

Centrální vysavač

Vliv centrálního vysavače na čistotu domova se v posledních letech stal dostatečně známým. Panoval ale mýtus o jeho nedostupnosti a drahotě.

I v tomto se však situace dnes mění a v rostoucím počtu novostaveb i rekonstruovaných domů již tento recept na čistý domov najdete.

Mýtus o nedostupnosti centrálního vysavače se rozplývá, pokud zhruba čtyřicetitisícovou investici, kde pořízení centrálního vysavače cenově začíná, porovnáme s přinášenými benefity a až 25 letou zárukou.

„U každé investice a stejně tak při pořízení vysavače požadujeme, aby bylo vydání prostředků efektivní a investice se vyplatila. Při porovnání tří kategorií vysavačů vhodných pro domácnost – robotický, klasický přenosný a centrální, je centrální vysavač nejdražší. To ano. Pokud ale cenu porovnáte s benefity, které přináší, vychází z toho velmi dobře. A když přihlédnete k 25 leté záruce, kterou Centrální vysavače Husky nabízejí, nelze o výhodnosti investice pochybovat. A to ještě nebyla řeč o tom, že se jedná o nejzdravější způsob vysávání,“ vysvětluje Jiří Najman zástupce kanadských centrálních vysavačů Husky v ČR.

Shoz prádla

Každý prostor dokáže znehodnotit nepořádek. A v domácnosti vedle prachu dělá největší problémy špinavé prádlo.

Proto doporučujeme zařadit mezi klíčové prvky domu také jednoduchý a efektivní systém řešení, sloužící k transportu prádla z obytné části domu do prádelny.

Shozy prádla jsou určeny především pro využití v rodinných domech, kde je dostatek prostoru pro spojení obytných místností s prádelnou.

Hlavní páteří systému shozu prádla je šachta o průměru cca 300 mm tvořící spojnici jednotlivých pater.

V každém patře je instalován tzv. vhozový díl, který je pro obsluhu přístupný po otevření vhozových dvířek.

Systém je zakončen vyústěním šachty například do prázdného koše.

Luxusní kuchyňská linka

Je neoddiskutovatelný fakt, že ženy mají na zásadní rodinná rozhodnutí velký vliv. A ženy také považují za své hlavní teritorium v domě kuchyň.

Proto pokud chcete maximálně zvýšit užitnou hodnotu domu pro ženu, na kuchyni nešetřete.

Konkrétní řešení samozřejmě závisí na prostorech toho kterého domu, ale je několik pravidel, která se vyplatí dodržet.

Poraďte se s profesionály, protože ne všechna pravidla lze shrnout do pár pouček. Nešetřete na materiálu a spotřebičích, to je vyloženě škoda a investice se vám vrátí.

Dejte kuchyni dostatek prostoru – budete ho potřebovat nejen na vaření, ale i na mytí nádobí a úložné prostory.

Volte odolné materiály a to tak, aby vyhovovaly funkci a ladily s celkem rodinného domu.

Těmito několika chytrými investicemi, které se celkově budou pohybovat v řádech jednotek procent celkové investiční částky tak můžete zhodnotit svou nemovitost o desítky procent.

A to už jistě stojí za zvážení!
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»