Provozuje:
Juris Real Estate

Irák staví půlmilionové město navzdory bojům s IS.

V Iráku se staví město pro půl milionu lidí, jeho stavba pokračuje i přes pokračující boje s radikály z Islámského státu.

Irák staví půlmilionové město navzdory bojům s IS.

autor. JURIS REAL

V Iráku se staví město pro půl milionu lidí, jeho stavba pokračuje i přes pokračující boje s radikály z Islámského státu.

Stavbu více než 100 tisíců bytů zajišťuje jihokorejská společnost, která kvůli bojům musela hledat nové dodavatelské trasy pro cement na stavbu.

Nové město Bismája roste 20 kilometrů jižně od Bagdádu. Cement na stavbu se dodával přes sever, který ale zabral loni v červenci Islámský stát. Pokračující boje způsobily také stažení mnoha zahraničních dělníků. Jihokorejci se musí připravit i na přerušení dodávek vody ze severu. Město mělo být dokončeno v roce 2019, ale již nyní má stavba zpoždění šest měsíců. „Snažíme se to dohnat, ale pokud se podmínky nezlepší, zpoždění se nevyhneme,“ řekl zástupce ředitele jihokorejské firmy Sang So-kim.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»