Provozuje:
Juris Real Estate

Hypoteční úvěry bude možné splatit předčasně od příštího roku.

S platností od příštího roku připravuje ministerstvo financí novelu zákona o úvěru pro spotřebitele, která se dotkne jak nebankovních půjček tak hypoték.

Hypoteční úvěry bude možné splatit předčasně od příštího roku.

autor. JURIS REAL

S platností od příštího roku připravuje ministerstvo financí novelu zákona o úvěru pro spotřebitele, která se dotkne jak nebankovních půjček tak hypoték.

Hypotéky bude možné splatit předčasně a počet poskytovatelů nebankovních půjček se zpřísněním pravidel ubyde. „Byla by ale iluze myslet si, že předčasné splátky budou bez nákladů. Hypoteční banky používají na hypotéky dlouhodobého financování, mají s ním náklady, ovlivnilo by to například atraktivitu hypotečních zástavních listů,“ uvedl šéf Hypoteční banky Jan Sadil. Novela počítá také s náklady na předčasné splacení úvěrů, které si banka bude moci naúčtovat. „Jak bude ale definitivní podoba zákona vypadat, se ještě neví,“ dodal Jan Sadil. Trh s nebankovními půjčkami by nově měla kontrolovat Česká národní banka (ČNB). „Navrhovaná integrace do ČNB nevyřeší ani náklady ani další problémy s tímto trhem spojené,“ uvádí Kateřina Bartůšková z tiskového oddělení ČNB. Nebankovním poskytovatelům se ale změny líbí. „Od nové regulace si slibujeme, že konečně zamezí používání neférových praktik,“ říká mluvčí Providentu Financial Ondřej Holoubek
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Janově dnes otevřou nový most místo zříceného.

V severoitalském Janově bude dnes večer slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Více»

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Všechny články a aktuality »»