Provozuje:
Juris Real Estate

Hypoteční trh čeká podle odborníků další propad.

V předchozích třech letech poskytly obchodní banky na hypotečních úvěrech více než dvě stě miliard korun ročně. Zlatá éra podle expertů teď končí.

Hypoteční trh čeká podle odborníků další propad.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

V předchozích třech letech poskytly obchodní banky na hypotečních úvěrech více než dvě stě miliard korun ročně. Zlatá éra podle expertů teď končí.

„Dojde k pětinovému propadu objemu hypoték a počet poskytnutých hypoték klesne o čtvrtinu,“ míní Luboš Svačina z Golem Finance. Důvodem letošního poklesu je mimo jiné zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték ze strany České národní banky.

„Velká část klientů se jednoduše snažila zajistit financování za příhodnějších podmínek,“ uvedl Martin Novák z Broker Consulting.

Podle údajů Fincentrum Hypoindex poskytly banky od ledna do října letošního roku hypotéky v objemu přibližně 145 miliard korun. Za totéž období v loňském roce se pak jednalo o zhruba 184 miliard korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Central Group postaví na Praze 6 novou čtvrť.

Zhruba 2 200 bytů vyroste na místě skladového areálu Westpoint v Praze 6. Developer Central Group investuje do nové čtvrti třináct miliard korun. Více»

Metropole pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji.

Magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Více»

Zvyšovat nájem v Chánově prý není fér.

Radní na Mostecku zdražují bydlení v sociálně vyloučeném Chánově. Více»

Hypoteční úvěry zdražují.

Ke konci roku bude pravděpodobně řada komerčních bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Více»

KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka.

Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření skupiny. Cenu KKCG neuvedla, ale investice do vzniku centra podle serveru přesáhne tři miliardy korun. Více»

Všechny články a aktuality »»