Provozuje:
Juris Real Estate

Hypoteční trh čeká podle odborníků další propad.

V předchozích třech letech poskytly obchodní banky na hypotečních úvěrech více než dvě stě miliard korun ročně. Zlatá éra podle expertů teď končí.

Hypoteční trh čeká podle odborníků další propad.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

V předchozích třech letech poskytly obchodní banky na hypotečních úvěrech více než dvě stě miliard korun ročně. Zlatá éra podle expertů teď končí.

„Dojde k pětinovému propadu objemu hypoték a počet poskytnutých hypoték klesne o čtvrtinu,“ míní Luboš Svačina z Golem Finance. Důvodem letošního poklesu je mimo jiné zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték ze strany České národní banky.

„Velká část klientů se jednoduše snažila zajistit financování za příhodnějších podmínek,“ uvedl Martin Novák z Broker Consulting.

Podle údajů Fincentrum Hypoindex poskytly banky od ledna do října letošního roku hypotéky v objemu přibližně 145 miliard korun. Za totéž období v loňském roce se pak jednalo o zhruba 184 miliard korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vláda zrušila zmrazení nájemného u bytů soukromých vlastníků.

Vláda zrušila zmrazení nájemného u bytů, které zavedla kvůli epidemii koronaviru 23. dubna. Více»

Babiš uvažuje o výstavbě studentských kolejích v Karlíně.

V karlínských kasárnách by mohly vzniknout studentské koleje a kanceláře státní správy, při návštěvě areálu o tom mluvili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Jde podle nich zatím pouze o úvahy. Více»

Dnes je poslední den, kdy lze zaplatit daň z nemovitých věcí.

Finanční správa upozorňuje, že ti, kteří se kvůli epidemii koronaviru dostali do tíživé situace a nemají na zaplacení daně v řádném termínu finanční prostředky, mohou požádat o posečkání daně nebo o možnost zaplatit ji formou splátek. Více»

Čína chystá první občanský zákoník.

Má zakotvit mj. i ochranu osobních údajů. Více»

Liščí bouda v Jizerských horách zahajuje sezonu.

V sobotu 30. května 2020 začala sezona v Liščí boudě, jediné dochované sklářské chalupě ze zaniklé osady Kristiánov u Bedřichova. Jablonecké muzeum tam má interaktivní expozice o historii osady, součástí jsou doprovodné programy pro děti. Více»

Všechny články a aktuality »»