Provozuje:
Juris Real Estate

Extrémně nízká daň z nemovitosti v ČR vybízí k jejímu zvýšení.

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je ale účelné ji navýšit až pro druhou a další nemovitost ve vlastnictví jednoho člověka.

Extrémně nízká daň z nemovitosti v ČR vybízí k jejímu zvýšení.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je ale účelné ji navýšit až pro druhou a další nemovitost ve vlastnictví jednoho člověka.

„Náš systém zdanění realit je hloupý. Máme extrémně nízkou nemovitostní daň,“ uvedl Rusnok v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Má jít o dědictví romantické politiky let devadesátých. „Uznávám argument, že přece nejde jen tak zvyšovat daň babičce v orlických horách. Ale ona má jen jednu nemovitost a má tam trvalé bydliště. Pokud má ovšem někdo pět bytů, takzvaně „Pro děti“, nevidím žádný důvod, proč by i v takových případech měl platit extrémně nízkou, de facto „Sociální“ nemovitostní daň,“ zdůraznil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Central Group postaví na Praze 6 novou čtvrť.

Zhruba 2 200 bytů vyroste na místě skladového areálu Westpoint v Praze 6. Developer Central Group investuje do nové čtvrti třináct miliard korun. Více»

Metropole pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji.

Magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Více»

Zvyšovat nájem v Chánově prý není fér.

Radní na Mostecku zdražují bydlení v sociálně vyloučeném Chánově. Více»

Hypoteční úvěry zdražují.

Ke konci roku bude pravděpodobně řada komerčních bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Více»

KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka.

Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření skupiny. Cenu KKCG neuvedla, ale investice do vzniku centra podle serveru přesáhne tři miliardy korun. Více»

Všechny články a aktuality »»