Provozuje:
Juris Real Estate

Extrémně nízká daň z nemovitosti v ČR vybízí k jejímu zvýšení.

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je ale účelné ji navýšit až pro druhou a další nemovitost ve vlastnictví jednoho člověka.

Extrémně nízká daň z nemovitosti v ČR vybízí k jejímu zvýšení.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je ale účelné ji navýšit až pro druhou a další nemovitost ve vlastnictví jednoho člověka.

„Náš systém zdanění realit je hloupý. Máme extrémně nízkou nemovitostní daň,“ uvedl Rusnok v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Má jít o dědictví romantické politiky let devadesátých. „Uznávám argument, že přece nejde jen tak zvyšovat daň babičce v orlických horách. Ale ona má jen jednu nemovitost a má tam trvalé bydliště. Pokud má ovšem někdo pět bytů, takzvaně „Pro děti“, nevidím žádný důvod, proč by i v takových případech měl platit extrémně nízkou, de facto „Sociální“ nemovitostní daň,“ zdůraznil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»