Provozuje:
Juris Real Estate

EK ČR varuje veřejnost před neustále se opakujícími podvodnými aktivitami.

Na základě neustále se opakujících a obměňujících podvodných aktivit přistupuje Exekutorská komora České republiky k vydání tohoto všeobecného varování pro širokou veřejnost.

EK ČR varuje veřejnost před neustále se opakujícími podvodnými aktivitami.

autor. JURIS REAL, Exekutorská komora České republiky

Na základě neustále se opakujících a obměňujících podvodných aktivit přistupuje Exekutorská komora České republiky k vydání tohoto všeobecného varování pro širokou veřejnost.

Zmíněná profesní komora se navzdory opakovaným upozorněním stále setkává s několika podobami podvodných jednání:

1.) Pachatelé vydávající se za soudního exekutora, pracovníka exekutorského úřadu nebo „exekuční soud“ rozesílají podvodné e-maily nebo SMS zprávy, které obsahují mnohdy značné množství gramatických chyb.

Prostřednictvím těchto zpráv je adresátům vyhrožováno provedením smyšlené exekuce a nutností hradit zcela nesmyslné náklady exekuce, pokud adresáti neuhradí konkrétní částku na uvedené bankovní účty nebo formou platby v Bitcoinech.

Tyto údajné exekuce mají být vedeny často ve prospěch smyšlených oprávněných (neexistujících společností)...

2.) Pachatelé (často, nikoliv však výhradně, slovensky mluvící) se dále při telefonických hovorech z různých telefonních čísel vydávají za některého z existujících nebo vymyšleného soudního exekutora a upozorňují na smyšlený dluh, který mají vymáhat, pokud adresát telefonického hovoru okamžitě nezaplatí.

3.) Unikátní podvodnou aktivitu již v několika případech použil pachatel, který se vydává za neexistující osobu: „Auditor revizní komise prezidia ČEK ČR“ a který povinným za nemalý finanční obnos nabízí, že zastaví a okamžitě ukončí veškeré jejich exekuce.

Exekutorská komora upozorňuje, že tímto způsobem nelze exekuce zastavovat, exekuce vedou jednotliví soudní exekutoři. Komora ani žádný její orgán je nemůže zastavovat.

Se všemi těmito podvodnými aktivitami již Exekutorská komora ČR seznámila orgány činné v trestním řízení.

Komukoli, kdo se setká s podobnou podvodnou aktivitou, doporučujeme obrátit se na Policii ČR nebo státní zastupitelství formou trestního oznámení.

Situaci ohledně své exekuce můžete ověřit pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí (dostupná na www.ceecr.cz, nebo na pobočkách České pošty, s. p. s CzechPOINTem).

Případně se lze obrátit na konkrétního soudního exekutora, jejichž seznam naleznete na stránkách Exekutorské komory ČR (www.ekcr.cz).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí 1. 6.

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Více»

Politika prý stále zasahuje do justičního systému.

Rodina Colloredo-Mansfeldových nesouhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), podle kterého zámek Opočno patří státu. Více»

Do odpojených meandrů Dyje se vrátila voda.

Voda začala znovu protékat několika starými a dříve odstavenými meandry Dyje. Po čtyřiceti letech od umělého narovnání toku je s hlavním korytem řeky propojilo Povodí Moravy. V krajině tak zůstane více vody, která poskytne nová útočiště zvířatům. Více»

Všechny články a aktuality »»