Provozuje:
Juris Real Estate

Dražby z majetku Moravskoslezského kraje pokračují.

Prodává se školský areál ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Dražby z majetku Moravskoslezského kraje pokračují.

autor. JURIS REAL

Prodává se školský areál ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Veřejné dobrovolné dražby, v nichž Moravskoslezský kraj prodává některé své nemovitosti, úspěšně pokračují. Realizuje je společnost Naxos, jeden z největších dražebníků v zemi. Ta již pro kraj prodala majetek za 18 750 000 korun. A v těchto dnech vyhlásila další dražbu: licitovat se v ní bude 21. ledna 2016 v Ostravě o budovu gymnázia a Střední průmyslové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Vyvolávací cena je 5 850 000 korun. Podle šéfa ostravského Naxosu Miroslava Sinéra se již objevili první zájemci.

„Budova školy prošla rekonstrukcí v letech 1991 a 1992 a je v dobrém stavu. Využít ji lze jako vědecké pracoviště, školské zařízení, ale také třeba k drobné výrobě, pro projektanty či k administrativě,“ říká Miroslav Sinér.

Areál se postavil ve druhé polovině 80. let minulého století. Byl součástí kasáren a bydleli v něm sovětští vojáci. Po jejich odchodu se pak někdejší vojenská ubytovna změnila ve školu. Učilo se v ní do poloviny roku 2013.

Moravskoslezský kraj letos v listopadu prodal v dražbách prostřednictvím Naxosu multifunkční budovu Střední školy technické a dopravní v Ostravě-Kunčicích za deset a půl milionu korun. A současně se vydražil také areál s roubenými chalupami v Morávce v Beskydech, kde se dříve rekreovali zaměstnanci letišť, za 4 650 000 Kč.

„Spolupráce s krajem bude pokračovat až do roku 2018. Během ní se budou dražit většinou školní budovy, zařízení a areály, administrativní budovy, pozemky a další nemovitosti,“ dodává Miroslav Sinér.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»