Provozuje:
Juris Real Estate

Diamantový král Říha postaví u Dubaje hotelový komplex za miliardy.

Český obchodník s diamanty Luboš Říha postaví ve Spojených arabských emirátech hotelový komplex za více než 200 milionů amerických dolarů (téměř pět miliard korun).

Diamantový král Říha postaví u Dubaje hotelový komplex za miliardy.

autor. JURIS REAL

Český obchodník s diamanty Luboš Říha postaví ve Spojených arabských emirátech hotelový komplex za více než 200 milionů amerických dolarů (téměř pět miliard korun).

Komplex bude provozovat jeden ze světových hotelových řetězců, zajímá se o něj například společnost amerického miliardáře Donalda Trumpa.

„Začneme tam stavět pětihvězdičkový hotel a rezidenční budovu, rozpočet projektu je přes 200 milionů dolarů,“ konstatoval Říha v rozhovoru s ČTK. Podotkl, že areál podle návrhu architekta Tonyho Ashaie vznikne v nejsevernějším emirátu Rás al-Chajma, který leží zhruba 40 minut od Dubaje.

„Komplex bude pod správou jednoho z největších světových hotelových řetězců. V současnosti jednáme se společností Viceroy, která patří šejkovi z Abú Zabí, a společností Trump International Donalda Trumpa,“ uvedl Říha. Kontakt s Trumpem navázala Říhova společnost DIC v minulém roce, kdy se stala na deset let dodavatelem korunek pro mezinárodní soutěž krásy Miss Universe, kterou americký miliardář organizoval. S kolaudací objektu počítá Říha v polovině roku 2018. „Již nyní probíhají na pozemku přípravné práce, do konce roku začnou výkopové práce a zakládání stavby. Samotná výstavba je plánována od počátku roku 2016,“ řekl podnikatel. Hotel a rezidence se podle něj má rozprostírat na ploše přes 24 tisíc metrů čtverečních. K dispozici bude přes 500 ubytovacích a residenčních apartmánů a osm vil v tropické zahradě s přímým přístupem na písečnou pláž. Kromě Říhy se na stavbě komplexu finančně podílejí také arabské banky. Finanční prostředky na stavbu hotelu má přinést i prodej apartmánů v rezidenční budově.

Základní apartmán v rezidenční části komplexu je možné si pořídit zhruba od 150 tisíc amerických dolarů (3,68 milionu korun).

„Model bude fungovat tak, že si koupíte apartmán, o který se vám bude starat hotel, který ho v době vaší nepřítomnosti bude pronajímat. Za to získáte roční výnos ve výši osmi až deseti procent. S tím, že budete mít apartmán během roku po vámi stanovenou dobu k dispozici,“ uvedl Řiha. Klienti navíc získají i rezidenční víza Spojených arabských emirátů a tamní bankovní účet. „Samozřejmě bude existovat i možnost využívat apartmán celoročně,“ dodal. Říha počítá s tím, že mezi zákazníky hotelu budou také Češi. Jedná proto s nejmenovanou českou cestovní kanceláří, která má zájem nabízet ubytování v emirátu Rás al-Chajma svým klientům.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»