Provozuje:
Juris Real Estate

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

autor. JURIS REAL

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Národní památkový ústav však označil zbourání vil za nepřípustné, kvůli tunelovému komplexu Blanka byla tato oblast v minulosti ochuzena již o dvě historicky i architektonicky cenné vily.

Proti demolici zbývajících se vyslovila např. i iniciativa Bubeneč sobě, která na svém webu detailně dlouholetou kauzu popisuje a která pražskému magistrátu a radnici Prahy 6 předala petici s mnoha podpisy, jež dávají najevo nesouhlas s demolicí.

Investor, který má nedaleko stavět také nákupní centrum Palác Stromovka, během let přišel s několika návrhy, radnice Prahy 6 však žádnou variantu nepovolila.

„Praha 6 sice říká, že nám demolici nepovolí do schválení nového projektu, ale na druhé straně aktivně bojkotuje veškeré návrhy,“ tvrdí ředitel společnosti Václav Matoušek.

„Místo toho, abychom mohli provést demoliční práce, jsme nuceni utrácet desítky tisíc korun na opětovné zazdívání oken a dveří, zajišťování plotů a vyhánění nezvaných návštěvníků,“ doplnil. Společnost by v místě ráda postavila komplex pěti administrativních budov s obchody, restauracemi a odpočinkovou zónou. Výška by kvůli zachování rázu památkové oblasti neměla přesáhnout 28 metrů. Současný projekt je k nahlédnutí na webu společnosti. Matoušek dopisem vyzval radnici k hledání společného řešení. Mluvčí radnice Martin Churavý reagoval, že k demolici chybí souhlas památkářů. „Praha 6 pouze ctí platné zákony, vyhlášky a předpisy,“ doplnil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Lichtenštejnové zaslali českému státu předžalobní upomínky.

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání imobilií, které stát podle knížecí rodiny ilegálně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Více»

Díky sporu o výkup pozemku nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Vlastník jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Více»

Všechny články a aktuality »»