Provozuje:
Juris Real Estate

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

autor. JURIS REAL

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Národní památkový ústav však označil zbourání vil za nepřípustné, kvůli tunelovému komplexu Blanka byla tato oblast v minulosti ochuzena již o dvě historicky i architektonicky cenné vily.

Proti demolici zbývajících se vyslovila např. i iniciativa Bubeneč sobě, která na svém webu detailně dlouholetou kauzu popisuje a která pražskému magistrátu a radnici Prahy 6 předala petici s mnoha podpisy, jež dávají najevo nesouhlas s demolicí.

Investor, který má nedaleko stavět také nákupní centrum Palác Stromovka, během let přišel s několika návrhy, radnice Prahy 6 však žádnou variantu nepovolila.

„Praha 6 sice říká, že nám demolici nepovolí do schválení nového projektu, ale na druhé straně aktivně bojkotuje veškeré návrhy,“ tvrdí ředitel společnosti Václav Matoušek.

„Místo toho, abychom mohli provést demoliční práce, jsme nuceni utrácet desítky tisíc korun na opětovné zazdívání oken a dveří, zajišťování plotů a vyhánění nezvaných návštěvníků,“ doplnil. Společnost by v místě ráda postavila komplex pěti administrativních budov s obchody, restauracemi a odpočinkovou zónou. Výška by kvůli zachování rázu památkové oblasti neměla přesáhnout 28 metrů. Současný projekt je k nahlédnutí na webu společnosti. Matoušek dopisem vyzval radnici k hledání společného řešení. Mluvčí radnice Martin Churavý reagoval, že k demolici chybí souhlas památkářů. „Praha 6 pouze ctí platné zákony, vyhlášky a předpisy,“ doplnil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»