Provozuje:
Juris Real Estate

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Develop. společnost vyzvala radnici Prahy 6 k demolici zchátralých vil na Letné.

autor. JURIS REAL

Historické vily, které se nacházejí v lukrativní lokalitě v Bubenči (poblíž vjezdu do tunelu Blanka), patří k nejznámějším pražským chátrajícím domům. Developerská společnost Lordship proto podala již roku 2013 žádost o demolici pěti objektů.

Národní památkový ústav však označil zbourání vil za nepřípustné, kvůli tunelovému komplexu Blanka byla tato oblast v minulosti ochuzena již o dvě historicky i architektonicky cenné vily.

Proti demolici zbývajících se vyslovila např. i iniciativa Bubeneč sobě, která na svém webu detailně dlouholetou kauzu popisuje a která pražskému magistrátu a radnici Prahy 6 předala petici s mnoha podpisy, jež dávají najevo nesouhlas s demolicí.

Investor, který má nedaleko stavět také nákupní centrum Palác Stromovka, během let přišel s několika návrhy, radnice Prahy 6 však žádnou variantu nepovolila.

„Praha 6 sice říká, že nám demolici nepovolí do schválení nového projektu, ale na druhé straně aktivně bojkotuje veškeré návrhy,“ tvrdí ředitel společnosti Václav Matoušek.

„Místo toho, abychom mohli provést demoliční práce, jsme nuceni utrácet desítky tisíc korun na opětovné zazdívání oken a dveří, zajišťování plotů a vyhánění nezvaných návštěvníků,“ doplnil. Společnost by v místě ráda postavila komplex pěti administrativních budov s obchody, restauracemi a odpočinkovou zónou. Výška by kvůli zachování rázu památkové oblasti neměla přesáhnout 28 metrů. Současný projekt je k nahlédnutí na webu společnosti. Matoušek dopisem vyzval radnici k hledání společného řešení. Mluvčí radnice Martin Churavý reagoval, že k demolici chybí souhlas památkářů. „Praha 6 pouze ctí platné zákony, vyhlášky a předpisy,“ doplnil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Experti z ČVUT zkoumají stav pražského Hlávkova mostu.

Odborníci z Kloknerova ústavu ČVUT osadili na pražský Hlávkův most čidla zaznamenávající jeho pohyb, odebírají vzorky betonu a provádějí akustická měření. Více»

ČNB by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby.

V rozhovoru pro agenturu Reuters to sdělil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB počátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Více»

Zemědělcům chybí kvůli letošnímu suchu krmivo pro dobytek.

Sena je nedostatek, první seč byla o pětinu nižší a pak tráva skoro přestala růst. Zemědělci výpadek sena nahrazují slámou, ale i té je málo. Cena sena se letos zvýšila až čtyřnásobně. Více»

Z domova důchodců se stanou byty pro hipstery.

Desítky milionů korun investuje miliardář Václav Skala do oprav někdejšího domu pro seniory na Praze 5. Více»

Dopravní podnik postaví vozovnu a zavede wifinu v metru.

Dokončit přípravu první fáze stavby metra D, rozšířit síť tramvajových tratí o tři či opravit pět stanic metra. I takové priority si do roku 2020 vytkl pražský dopravní podnik, největší městská firma. Více»

Všechny články a aktuality »»