Provozuje:
Juris Real Estate

Další prohraný spor ohledně regulace nájemného u ESLD ve Štrasburku.

ČR prohrála další spor u Evropského soudu pro lidská práva ve francouzském Štrasburku, který se týkal problematiky neoprávněné regulace nájemného ze strany českého státu, o které jsme vás již několikrát konzistentně informovali od roku 2007.

Další prohraný spor ohledně regulace nájemného u ESLD ve Štrasburku.

autor. JURIS REAL

ČR prohrála další spor u Evropského soudu pro lidská práva ve francouzském Štrasburku, který se týkal problematiky neoprávněné regulace nájemného ze strany českého státu, o které jsme vás již několikrát konzistentně informovali od roku 2007.

Tiskové prohlášení resortu spravedlnosti v této trapné a dopředu také právně jisté věci hovoří o tom, že: "Dne 4. října 2018 vydal Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozsudek ve věcech Kuklík, Jošt, Heldenburgovi (č. 2), Ráž a Stuchlý proti České republice, v němž jednomyslně shledal, že systém regulace nájemného porušil majetková práva stěžovatelů, vlastníků nájemních nemovitostí, stanovená v článku 1 Protokolu č. 1 k Evropské úmluvě o lidských právech. Soud přiznal pánům Joštovi, Rážovi a Stuchlému náhradu majetkové škody po řadě ve výši 5 246 eur, 17 717 eur a 3 613 eur, všem stěžovatelům rovněž náhradu nemajetkové újmy, a to každému z nich ve výši 3 000 eur (manželům Heldenburgovým tuto částku dohromady), a čtyřem stěžovatelům náhradu nákladů řízení.

Rozsudek navazuje na rozsudek o odůvodněnosti skupiny stížností R & L, s. r. o. a ostatní proti České republice ze dne 3. července 2014, v němž Soud shledal, že v období od 1. ledna 2002 do 31. prosince 2006 regulace nájemného postrádala zákonný základ, a představovala tudíž porušení práva stěžovatelů na ochranu majetku ve smyslu článku 1 Protokolu č. 1 k Úmluvě. Rozsudek dále navazuje na rozsudky o spravedlivém zadostiučinění ve věcech Čapský, Jeschkeková a Heldenburgovi (č. 1) proti České republice ze dne 9. února 2017. Soud náhradu majetkové škody de facto vypočetl jako rozdíl mezi výší tržního nájemného a regulovaného nájemného vybíraného v daném období, tj. v období právního vakua vymezeného ve výše uvedeném rozsudku ze dne 3. července 2014. Rozsudek nabyl právní moci dnem vyhlášení."

Skutečně cizí vlastnické právo privátních vlastníků nelze v demokratickém-právním státě regulovat ze strany státu prostřednictvím vyhlášek ministerstva financí. O této zvůli jsme vás informovali od počátku historie webových stránek www.nemovitosti-vykup.cz. Přitom největším bytovým fondem v ČR disponují obce a města, nikoliv pár řekněme "výstředních" italských či ruských majitelů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vlastníky Rustonky se stanou Jihokorejci.

Developer J&T Real Estate se rozhodl prodat kancelářský areál Rustonka v Praze 8 konsorciu jihokorejských investičních fondů v čele se společnostmi Hana Financial Investment a Hana Alternative Asset Management. Více»

Jeden stavební úřad v metropoli zřejmě nevznikne.

Pro nesoulad s plánovaným stavebním zákonem a možným korupčním rizikům se kabinet Ano a ČSSD postaví patrně negativně k novele Petra Dolínka (ČSSD). Více»

Osvobození od daně z nabytí nemovitostí by se měla rozšířit.

Poslanecká sněmovna schválila novelu, která rozšíří osvobození od daně v případě prvního nabytí nemovitých věcí i na bytové jednotky v rodinných domech. Více»

Další hypoteční banka zlevňuje hypotéky.

Wüstenrot hypoteční banka snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů s fixací na sedm let o 0,2 procentního bodu na 2,88 procenta. Stejnou sazbu tak aktuálně dostanou klienti Wüstenrot u hypoték s fixací na tři, pět i sedm let. Více»

Stát by mohl nabízet za pozemky pro rezervu půdy tržní ceny.

Stát by mohl nabízet tržní cenu za pozemky, které bude chtít odkoupit kvůli udržení státní půdní rezervy. Počítá s tím novela zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ), kterou v prvním čtení podpořila Sněmovna. Více»

Všechny články a aktuality »»