Provozuje:
Juris Real Estate

Česká republika nekoupí pro předsednictví v EU budovu v Bruselu, uvedl Deník N.

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení ČR v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii.

Česká republika nekoupí pro předsednictví v EU budovu v Bruselu, uvedl Deník N.

autor. JURIS REAL, ČTK

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení ČR v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii.

Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, sdělil deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Ministerstvo zahraničí (MZV) nyní podle její mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Jedním z důvodů byly podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) také úspory.

"Do nákupu nové budovy v Bruselu promluvila pandemie, donutila nás hledat úspory i v této oblasti," řekl Deníku N ministr, jehož resort měl přípravu projektu na starosti.

Konci projektu předcházelo jednání Černínského paláce s ministerstvem financí, které by na nákup muselo vyčlenit prostředky ze státního rozpočtu.

Úřad pod vedením Aleny Schillerové (ANO) prý po ministerstvu zahraničí před rozhodnutím žádal další podklady, např. k technickému stavu budovy, píše Deník N.

"V průběhu května jsme pak byli informováni, že ministerstvo zahraničních věcí po vyhodnocení všech aspektů od záměru nákupu dané budovy upustilo, a to zejména proto, že v souvislosti s covid-19 došlo k zásadnímu zpoždění v jednání," sdělil mluvčí ministerstva financí. Nebylo proto reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, dodal. "V tuto chvíli pracujeme s variantou, že budou pro předsednictví pronajaty prostory v komerční budově," doplnila mluvčí MZV.

Ministerstvo podle dřívějších informací zvažovalo koupit šestipatrový kancelářský dům v blízkosti unijních institucí. Vyjma zastoupení země při EU se tam mělo přestěhovat např. i české velvyslanectví v Belgii.

Národní investiční plán, který vláda představila loni v prosinci, počítal na nákup nové budovy pro stálé zastoupení ČR v Bruselu se 723 miliony korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V kauze Bečvářova statku uložila justice úředníkům nepravomocně sedm a šest let.

V případu restituce tzv. Bečvářova statku soud nepravomocně potrestal bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka a jeho nadřízenou Evu Benešovou sedmi a šesti lety vězení. Více»

The Flow Building na rohu Václavského nám. a Opletalovy ulice je zkolaudovaná.

Některé kanceláře v horních patrech už užívají první nájemci, tři patra obchodů by se měla stavebně dokončit zřejmě během podzimu. ČTK to řekl projektový manažer společnosti Flow East Tomáš Matýsek. Fasáda nové budovy bude po část noci svítit bíle. Více»

Karanténa urychlila digitalizaci.

Obchodní banky totiž začínají uzavírat pobočky a rušit pokladny. Více»

Na Korfu funguje covid hotel.

Pobyt v něm nakažení údajně neplatí. Více»

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

Na severu Německa skoupili většinu vesnice. Více»

Všechny články a aktuality »»