Provozuje:
Juris Real Estate

Češi se prý oddlužují méně, než se čekalo.

Nová pravidla osobního bankrotu platí od června. Výhodnějších podmínek oddlužení přitom využilo sedm tisíc lidí, což je mnohonásobně méně, než očekávali experti.

Češi se prý oddlužují méně, než se čekalo.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Nová pravidla osobního bankrotu platí od června. Výhodnějších podmínek oddlužení přitom využilo sedm tisíc lidí, což je mnohonásobně méně, než očekávali experti.

Jedním z důvodů mohou být probíhající letní dovolené, kdy dlužníci odkládají podání insolvenčního návrhu až na podzim. „Pro některé jsou dluhy součástí životního stylu, na nějž se adaptovali. Vyhovuje jim i určitá beztrestnost – když dostanou pokutu, nijak to neřeší a nezaplatí, poněvadž mají již desítky jiných exekucí,“ uvedl Tomáš Valášek, ředitel společnosti Insolvence 2018.

V České republice se nyní nachází cca 800 tisíc lidí v exekuci. Pokud splní podmínky pro oddlužení, mohou se z exekuce dostat a po ukončení insolvenčního řízení zůstat bez dluhů.

Podmínkou zahájení řízení je, že má dlužník alespoň dva věřitele a že může splácet alespoň 2 200 Kč měsíčně. Návrh na povolení oddlužení smí za dlužníka sepsat pouze advokát, notář, soudní exekutor, insolvenční správce nebo jiná akreditovaná osoba.

„Řada dluhových poraden má ale už nyní čekací lhůty dva až tři měsíce,“ upozorňuje Radek Hábl z Institutu prevence a řešení předlužení.

Vzhledem k tomu, že novela insolvenčního zákona změnila i náležitosti podání, zvýšil se počet odmítnutých návrhů.

Krajské soudy, které jsou věcně příslušné k projednávání návrhů na oddlužení, očekávají největší nápad na podzim, kdy se již zahájená insolvenční řízení dostanou do dalšího stadia – přezkumu pohledávek a schvalování oddlužení.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Central Group postaví na Praze 6 novou čtvrť.

Zhruba 2 200 bytů vyroste na místě skladového areálu Westpoint v Praze 6. Developer Central Group investuje do nové čtvrti třináct miliard korun. Více»

Metropole pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji.

Magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Více»

Zvyšovat nájem v Chánově prý není fér.

Radní na Mostecku zdražují bydlení v sociálně vyloučeném Chánově. Více»

Hypoteční úvěry zdražují.

Ke konci roku bude pravděpodobně řada komerčních bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Více»

KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka.

Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření skupiny. Cenu KKCG neuvedla, ale investice do vzniku centra podle serveru přesáhne tři miliardy korun. Více»

Všechny články a aktuality »»