Provozuje:
Juris Real Estate

Češi nepřestali toužit po vlastním bydlení ani v zimě.

V lednu tak přepsali nový hypoteční rekord.

Češi nepřestali toužit po vlastním bydlení ani v zimě.

autor. JURIS REAL

V lednu tak přepsali nový hypoteční rekord.

Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů v České republice podle údajů Fincentrum Hypoindexu klesá již dvanáctým měsícem a v lednu opět přepsala historický rekord, kdy poklesla o tři setiny procentního bodu na 2,34 procenta. V lednu si hypoteční úvěr sjednalo 5 926 lidí, celková vypůjčená částka činila 10,23 miliard korun. Za poklesem úroků stojí především pokračující obchodní válka některých hypotečních bank. „Z aktuálních dat vyplývá, že když už se lidé rozhodnou pořídit si vlastní bydlení, časové hledisko je neovlivňuje. Zatímco v minulých letech chtěli mít vše vyřízeno do konce roku, například kvůli změně daňových podmínek nebo před vypršením akcí jednotlivých bank, letos už to neplatilo a v lednu si lidé sjednali rekordní množství hypoték v rekordním finančním objemu. Potvrzuje se tak, že levné hypotéky jsou jedním z hlavních stimulů poptávky po vlastním bydlení,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, lídra bytové výstavby v České republice.

„Neméně důležitá je i masivní a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů. Díky ní se loni v metropoli prodalo celkem 5950 nových bytů, což bylo téměř o 19 procent více, než v roce 2013.

Očekáváme, že při zachování současných podmínek a zlepšující se ekonomické situaci země je zde prostor pro zdravý růst trhu až o deset procent i v letošním roce. Například EKOSPOL letos na jaře představí zcela nový projekt s 800 byty v Praze a v první etapě pustí do prodeje 250 bytů,“ dodává Korec.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Janově dnes otevřou nový most místo zříceného.

V severoitalském Janově bude dnes večer slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Více»

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Všechny články a aktuality »»