Provozuje:
Juris Real Estate

Češi a Moravané v půjčkách stále tápou.

Když si půjčují, úrok chtějí co nejnižší, pak jej ale zapomenou. Často si také nesrovnávají nabídky a zbytečně tak přeplácí.

Češi a Moravané v půjčkách stále tápou.

autor. JURIS REAL

Když si půjčují, úrok chtějí co nejnižší, pak jej ale zapomenou. Často si také nesrovnávají nabídky a zbytečně tak přeplácí.

Jací jsou Češi ve vztahu k půjčkám? Zajímá je zejména úrok a chtějí jej mít co nejnižší. Zároveň ale netuší, jaké úroky a další podmínky vlastně banky nabízejí. A dvě třetiny Čechů si dokonce nepamatuje úrok své vlastní půjčky, říká nový průzkum Sberbank CZ. V tom jsme ještě horší než Slováci. Více než polovina lidí (56 %) chce znát výšku úroku spotřebitelského úvěru hned na začátku při vyřizování půjčky. Naproti tomu 39 % preferuje co nejnižší úrok, a to i za cenu, že by na schválení půjčky museli déle čekat. Paradoxně však většina (66 %) klientů českých bank netuší, jaký úrok na svém úvěru vlastně má. V tomto jsme ještě o trochu laxnější než Slováci, kde 63 % nezná výši svého úroku.

Polovina Čechů si vybírá půjčku od banky, od které má již nějakou službu, ať už se jedná o běžný účet nebo hypotéku. Dalších 15 % si sjedná půjčku u banky, u které již mají nějakou službu a která jim půjčku aktivně nabídne, 14 % na základě reklamy a 8 % dá na doporučení známých či finančních poradců. „Je překvapivé, že téměř sedm z deseti Čechů si nepamatuje, jakou sazbu mají či měli na své půjčce, ačkoliv ji považují za jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru. Ztrácejí tak možnost ušetřit, protože se neumí zorientovat, zda je v porovnání s aktuálními nabídkami na trhu jejich úvěr výhodný. Určitě klientům doporučuji, aby si před sjednáním půjčky udělali srovnání. A to i v případě, že již půjčku mají nebo své půjčky konsolidují – rozdíly ve splátkách mohou být i několik tisíc korun ročně,“ vysvětluje Roman Knaus, ředitel retailových produktů Sberbank CZ. Sberbank CZ v souladu se svou snahou nabízet klientům atraktivní produkty, zlepšila svou nabídku v oblasti spotřebitelských půjček - FÉR půjčku a FÉR konsolidaci. Klienti od banky nově získají lepší sazby a navíc banka zjednodušila celý proces získání půjček.

U FÉR konsolidace je nejnižší sazba nyní od 6,49 %, u FÉR půjčky je nejnižší sazba od 7,99 %.

Nově banka vybraným klientům poskytuje půjčku bez dokládání příjmu až do výše 100 000 Kč.

Zjednodušuje i způsob dokládání totožnosti pro občany ČR, nově bude stačit k žádosti o úvěr pouze jeden doklad totožnosti, a to občanský průkaz.

U způsobu dokládání příjmů nezajištěných úvěrů do 250 000 Kč si nově klient, který je zaměstnán, může vybrat, zda své příjmy doloží potvrzením o příjmu nebo výpisy z běžného účtu. Nově si také klienti mohou vyřídit FÉR půjčku v eShopu až do částky 250 000 Kč. O výhodnosti půjček od Sberbank CZ svědčí i nezávislé srovnání, ve kterém vychází FÉR půjčka nejvýhodněji.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Žně jsou letos pomalejší.

Počátek žní je letos pomalejší než loni, uvedlo ministerstvo zemědělství. Sklizeno je 1,46 procenta ploch základních obilovin, loni to touto dobou bylo zhruba 13 procent. Více»

Zakladatel Zary investuje miliardy do realit.

Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel řetězce s oděvní módou Zara s pobočkami i v České republice, soustředí své investice v nemovitostech na obou březích Atlantiku. Více»

Díky kotlíkovým dotacím se vyměnilo 63 533 kotlů po celé České republice.

Nejvíce peněz z kotlíkových dotací, tedy 2,4 miliardy, resort poslal na zlepšení ovzduší do Moravskoslezského kraje (nejméně pak do Prahy). Občané si tam zatím pořídili zhruba 14 000 nových topných zařízení. Více»

Všechny články a aktuality »»