Provozuje:
Juris Real Estate

Ceny nájemného v bytech v Brně i ve 3. čtvrtletí letošního roku rostly.

Od pololetí zdražilo nájemné v bytech 2+kk, 3+1, 3+kk a 4+1. Toto zjištění vyplývá z analýzy portálu Ideálnínájemce.cz, který se zabývá pronajímáním bytů a ceny nájemného dlouhodobě sleduje.

Ceny nájemného v bytech v Brně i ve 3. čtvrtletí letošního roku rostly.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Od pololetí zdražilo nájemné v bytech 2+kk, 3+1, 3+kk a 4+1. Toto zjištění vyplývá z analýzy portálu Ideálnínájemce.cz, který se zabývá pronajímáním bytů a ceny nájemného dlouhodobě sleduje.

V třetím čtvrtletí nejvíce vzrostlo nájemné v bytech 4+1, kde se v průměru zvýšilo o 1.000 korun na 24.000 korun měsíčně, o pět set zdražily byty 3+kk, které se v pronajímaly v průměru za 18.000 korun, i byty 2+kk, za které nájemníci průměrně zaplatili 13.500 měsíčně. O 300 korun podražilo i nájemné v bytech 3+1, které se v průměru zvýšilo na 15.300 korun. "Brno svým způsobem v cenách bytů dohání Prahu, což mj. souvisí s nedostatečnou výstavbou nových bytů. Ve městě také žije díky konjunktuře řada lidí, kteří si vyšší ceny bytů mohou dovolit, a proto vidíme ještě na realitním trhu potenciál k růstu cen," konstatoval spoluzakladatel služby Ideálnínájemce.cz Martin Březina.

Nájemné v bytech 2+1 a 1+kk zůstalo v Brně na stejné úrovni jako na konci prvního pololetí, nájemné v bytech 4+kk se v průměru snížilo z 23.000 na konci prvního pololetí na 21.700 ve třetím čtvrtletí.

Nájmy se zdražují i v okresních městech Jihomoravského kraje. Nejvíce je to patrné ve Znojmě, kde kategorie 2+kk zdražila meziročně o 23 procent na 9.800 měsíčně.

Ještě dražší jsou byty stejné kategorie v Břeclavi, kde měsíční nájem stojí 11.000 korun, což znamená meziroční zdražení o 16 procent.

Oproti tomu ve Vyškově některé byty zlevnily. Týká se to nejen bytů 2+kk, které nyní stojí kolem 9.900 Kč měsíčně a zlevnila meziročně o 14 procent, ale i bytů 3+1, které zlevnily o čtvrtinu na 9.000 korun měsíčně.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Bez smrku ve vyš. nadmořských výškách budou povodně v ČR větší než v historii.

Na tiskové konferenci tuto informaci sdělil člen republikového výboru Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR Radomír Charvát. Více»

Termín zahájení stavby D1 do Říkovic zatím bohužel nelze odhadnout.

Termín zahájení stavby posledního úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic, který naváže na dnes otevřenou část z Lipníku nad Bečvou do Přerova a scelí tuto dálniční tepnu, zatím podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla nelze s jistotou odhadnout. Více»

Kofola odkoupila Karlovarskou Korunní a Ondrášovku.

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Více»

V ČR bude od roku 2021 sídlit nová Agentura EU pro Kosmický program (EUSPA).

Ta vznikne rozšířením organizace GSA, která v metropoli řídí evropský družicový systém Galileo. Agentura se tak rozroste ze stávajících 100 na zhruba 700 lidí. Na tiskové konferenci tuto informaci oznámili zástupci ministerstva dopravy. Více»

Zakladatel pivovaru v Londýně se dopadů BREXITU nebojí.

Nápad uvařit si vlastní pivo Petr Skoček dostal, když před pár lety odcházel z londýnské hospody, jejíž zlatavý mok mu vůbec nechutnal a navíc byl velmi drahý. Více»

Všechny články a aktuality »»