Provozuje:
Juris Real Estate

Ceny nájemného v bytech v Brně i ve 3. čtvrtletí letošního roku rostly.

Od pololetí zdražilo nájemné v bytech 2+kk, 3+1, 3+kk a 4+1. Toto zjištění vyplývá z analýzy portálu Ideálnínájemce.cz, který se zabývá pronajímáním bytů a ceny nájemného dlouhodobě sleduje.

Ceny nájemného v bytech v Brně i ve 3. čtvrtletí letošního roku rostly.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Od pololetí zdražilo nájemné v bytech 2+kk, 3+1, 3+kk a 4+1. Toto zjištění vyplývá z analýzy portálu Ideálnínájemce.cz, který se zabývá pronajímáním bytů a ceny nájemného dlouhodobě sleduje.

V třetím čtvrtletí nejvíce vzrostlo nájemné v bytech 4+1, kde se v průměru zvýšilo o 1.000 korun na 24.000 korun měsíčně, o pět set zdražily byty 3+kk, které se v pronajímaly v průměru za 18.000 korun, i byty 2+kk, za které nájemníci průměrně zaplatili 13.500 měsíčně. O 300 korun podražilo i nájemné v bytech 3+1, které se v průměru zvýšilo na 15.300 korun. "Brno svým způsobem v cenách bytů dohání Prahu, což mj. souvisí s nedostatečnou výstavbou nových bytů. Ve městě také žije díky konjunktuře řada lidí, kteří si vyšší ceny bytů mohou dovolit, a proto vidíme ještě na realitním trhu potenciál k růstu cen," konstatoval spoluzakladatel služby Ideálnínájemce.cz Martin Březina.

Nájemné v bytech 2+1 a 1+kk zůstalo v Brně na stejné úrovni jako na konci prvního pololetí, nájemné v bytech 4+kk se v průměru snížilo z 23.000 na konci prvního pololetí na 21.700 ve třetím čtvrtletí.

Nájmy se zdražují i v okresních městech Jihomoravského kraje. Nejvíce je to patrné ve Znojmě, kde kategorie 2+kk zdražila meziročně o 23 procent na 9.800 měsíčně.

Ještě dražší jsou byty stejné kategorie v Břeclavi, kde měsíční nájem stojí 11.000 korun, což znamená meziroční zdražení o 16 procent.

Oproti tomu ve Vyškově některé byty zlevnily. Týká se to nejen bytů 2+kk, které nyní stojí kolem 9.900 Kč měsíčně a zlevnila meziročně o 14 procent, ale i bytů 3+1, které zlevnily o čtvrtinu na 9.000 korun měsíčně.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna potvrdila zákon zrychlující přípravu stavby dálnic.

Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely tzv. liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Více»

CZGBC požaduje legislativní změny, které podpoří šetrné budovy.

Vláda by měla přijmout legislativní změny, které podpoří výstavbu energeticky šetrných budov. Tato výstavba se stane motorem opětovného nastartování ekonomiky ze současné krize. Více»

Vhodné podmínky k uložení jaderného odpadu existuje na polovině území Německa.

Geologicky vhodné podmínky pro trvalé uložení jaderného odpadu jsou v Německu na 54 procentech území včetně rozsáhlých oblastí u hranic s Českou republikou. Více»

Včera začala rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze.

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala s rekonstrukcí Barrandovského mostu, která potrvá do roku 2025. Její první část se bude odehrávat pod mostem, potrvá více než rok a bude znamenat zúžení Modřanské ulice do jednoho pruhu. Více»

Stavební spoření má letos výtečně našlápnuto.

A to krizi navzdory. Více»

Všechny články a aktuality »»