Provozuje:
Juris Real Estate

Brno už v prosinci otevřelo skvost moderní architektury.

Slavná vila Tugendhat má od prosince přímo v moravské metropoli "novou konkurenci." Funkcionalistická vila rodiny Stiassných od renomovaného architekta Ernsta Wiesnera je po dvouleté rekonstrukci přístupná veřejnosti.

Brno už v prosinci otevřelo skvost moderní architektury.

autor. JURIS REAL

Slavná vila Tugendhat má od prosince přímo v moravské metropoli "novou konkurenci." Funkcionalistická vila rodiny Stiassných od renomovaného architekta Ernsta Wiesnera je po dvouleté rekonstrukci přístupná veřejnosti.

"Wiesner byl jedním ze zakladatelů brněnské moderní architektury. Vila Stiassných, která byla dokončena v roce 1929, je prvotřídním příkladem meziválečné architektury," říká Vlasta Loutocká, architektka Národního památkového ústavu, která se podílela na rekonstrukci tohoto domu. Původní vlastníci uprchli před nacisty v roce 1938, po válce vila připadla státu. Dvakrát v ní pobýval prezident Edvard Beneš. Komunisté tam zvali prominenty, např. Fidela Castra nebo egyptského prezidenta Gamála Násira.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»