Provozuje:
Juris Real Estate

Babiš uvažuje o výstavbě studentských kolejích v Karlíně.

V karlínských kasárnách by mohly vzniknout studentské koleje a kanceláře státní správy, při návštěvě areálu o tom mluvili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Jde podle nich zatím pouze o úvahy.

Babiš uvažuje o výstavbě studentských kolejích v Karlíně.

autor. JURIS REAL, ČTK

V karlínských kasárnách by mohly vzniknout studentské koleje a kanceláře státní správy, při návštěvě areálu o tom mluvili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Jde podle nich zatím pouze o úvahy.

Historické objekty, o něž má zájem magistrát hlavního města, si premiér prohlédl po akci k otevření Negrelliho viaduktu. Generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu uvedla, že nové funkce kasáren musí doprovodit změna územního plánu, protože areál je v něm stále zapsán jako objekt pro vojenské účely. Vyjádření pražského magistrátu ČTK zjišťuje. Za reálné Arajmu považuje provést změnu územního plánu při shodě s hlavním městem během dvou let. "Rekonstrukce samotná potrvá pět šest let," řekla novinářům. Ubytovny pro studenty, případně byty, označila za smysluplný záměr k užití areálu, který nyní její úřad spravuje. Aktuálně generální ředitelka ÚZSVM chystá do měsíce uzavřít novou smlouvu s nájemci areálu.

Babiš uvedl, že na novém využití areálu bude vláda pracovat. Za úvahu podle Havlíčka stojí propojit výstavbu studentských kolejí pro více pražských vysokých škol se záměrem spojení kanceláří Ředitelství silníc a dálnic (ŘSD) a Správy železnic (SŽ). "Byla by to dobrá služba, stát by na tom netratil, zhodnotil by majetek. A co víc si přát, než aby mladí lidé tu měli vyžití," komentoval záměr studentských kolejí kolejí Havlíček.

"Jestli by se to dalo skloubit ještě se sídlem SŽ a ŘSD je věc druhá, my spíš hledáme nástroj, jak to vybudovat. Kdyby se třeba tady budovalo naše zázemí pro naše investory v dopravě, možná by se to s kolejemi dalo skloubit," uvedl. Jde pouze o první ideu, doplnil. Praha již dříve projevila o rozsáhlý objekt zájem s tím, že by tam mohla umístit magistrátní úředníky, od toho však ustoupila. Nyní primátor Zdeněk Hřib (Piráti) mluví o bytech. Naposled na sociálních sítích v únoru sdělil, že hlavní město má stále zájem o získání areálu karlínských kasáren. ÚZSVM tehdy řekl, že úřad městu opakovaně nabízel výměnu areálu za pole v Letňanech, která chce Babiš pro úřednický areál.

Samosprávy se na rozdíl od státních institucí nemohou o nemovitosti ve správě ÚZSVM přímo přihlásit. Vedení města zatím neúspěšně prosazuje, aby měly obce alespoň předkupní právo na státní majetek.

Mezi ÚZSVM a Prahou v současnosti panuje napětí, primátor opakovaně hovořil o tom, že úřad, respektive premiér Babiš, blokuje již sjednané směny majetku s městem. Důvodem má být neochota magistrátu poskytnout státu parcely v Letňanech pro stavbu úřednického areálu. Babiš to odmítl.

Kasárny v Karlíně postavené v letech 1845 až 1848 přestaly sloužit svému účelu po přelomu tisíciletí, i když je ministerstvo obrany ještě nějakou dobu využívalo. Úplně prázdný je objekt od roku 2013.

Poté o budovu projevilo zájem ministerstvo spravedlnosti, které tam chtělo vybudovat justiční palác. Z toho nakonec sešlo a loni nemovitosti převzal ÚZSVM. Budova je z velké části dochována v původním stavu. Památkově chráněná je od roku 1958.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V kauze Bečvářova statku uložila justice úředníkům nepravomocně sedm a šest let.

V případu restituce tzv. Bečvářova statku soud nepravomocně potrestal bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka a jeho nadřízenou Evu Benešovou sedmi a šesti lety vězení. Více»

The Flow Building na rohu Václavského nám. a Opletalovy ulice je zkolaudovaná.

Některé kanceláře v horních patrech už užívají první nájemci, tři patra obchodů by se měla stavebně dokončit zřejmě během podzimu. ČTK to řekl projektový manažer společnosti Flow East Tomáš Matýsek. Fasáda nové budovy bude po část noci svítit bíle. Více»

Karanténa urychlila digitalizaci.

Obchodní banky totiž začínají uzavírat pobočky a rušit pokladny. Více»

Na Korfu funguje covid hotel.

Pobyt v něm nakažení údajně neplatí. Více»

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

Na severu Německa skoupili většinu vesnice. Více»

Všechny články a aktuality »»