Provozuje:
Juris Real Estate

Babiš a Dostálová budu jednat s Luklem o návrhu nového stavebního zákona.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) budou dnes jednat s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem o návrhu stavebního zákona.

Babiš a Dostálová budu jednat s Luklem o návrhu nového stavebního zákona.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) budou dnes jednat s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem o návrhu stavebního zákona.

Svaz normu označil za natolik špatnou, že je třeba vypracovat zcela nový návrh. Samostatná jednání plánuje Babiš také s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD) a s památkáři, kteří taktéž normu zkritizovali. Dostálová podle Babiše nezvládla komunikaci o zákonu.

Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) má nový zákon urychlit a zjednodušit povolování staveb. Povolovací řízení u staveb by se mělo zkrátit ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok, norma by měla nabýt účinnosti od poloviny roku 2023.

Návrh zákona ale sklízí kritiku z řady míst. Lukl kritizoval zejména plánované převedení úředníků zabývajících se stavební agendou z obcí na stát.

Ministerstvo vnitra varovalo před možným zablokováním stavebního řízení až na rok a půl kvůli převodu agendy. Velká města vyjádřila obavy o možnost ovlivňovat územní plánování. Novelu kritizují i památkáři nebo hasiči.

Podle Babiše Dostálová nezvládla komunikaci o návrhu zákona a vysvětlování jeho obsahu. Nyní se do toho chce zapojit sám.

"My máme v pondělí schůzku s panem Luklem za přítomnosti paní ministryně," řekl. Samostatná jednání plánuje s Hamáčkem, se Zaorálkem a památkáři.

Babiš nicméně odmítl vyjádření ministerstva vnitra, podle kterého by po účinnosti zákona mohly být až na rok a půl zablokovány stavební úřady.

"Není pravda, že by došlo k zablokování systému," sdělil. Odmítl také varování ministerstva vnitra z vysokých nákladů, které by podle analýzy úřadu mohly dosáhnout až 32 miliard.

"Tam byla nesmyslná položka 30 miliard, že budeme stavět nějaké budovy pro úředníky. To je nesmysl," informoval.

Podle premiéra je nový stavební zákon nutný, aby se zrychlilo povolování staveb, které v tuzemsku patří mezi nejpomalejší na světě.

"Sto padesáté sedmé místo na světě je katastrofa. Stavební řízení trvá pět a půl roku, na dálnice 13 let," dodal Babiš. Podle něj je nutné tyto lhůty zkrátit. Vyzval i opozici, aby s vládou na úpravě stavebního zákona spolupracovala.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lodě na řece Vltavě letos nahradily kvůli covidu průvod Prague Pride.

Dvě lodě na Vltavě nahradily letos kvůli pandemii covidu-19 tradiční duhový průvod festivalu Prague Pride. Za zvuků taneční hudby na nich kolem 13:30 vypluly od Dvořákova nábřeží stovky lidí Více»

V Počernicích praskl vodovodní řad.

Do jámy se propadla dvě auta. Více»

Prologis uhájil po děkádě soudních kauz své pozemky.

Americký developerský gigant Prologis slaví po desetiletí právních sporů a soudů definitivní vítězství v zápasu o lukrativní pozemky pod logistickým centrem v Brně-Syrovicích. Více»

HartmannRico přesouvá výrobu respirátorů z České republiky do Německa.

Havlíčkobrodský závod firmy Hartmann-Rico měl začít v těchto týdnech vyrábět ústenky a respirátory na dvou nových linkách. Výrobní linky ale nakonec skončily linky v Německu, kde sídlí vedení globální skupiny Hartmann. Více»

Na nové Harfě na Praze 9 by mohla vyrůst nová městská čtvrť.

Podle urbanistické studie zmíněného území by 49 procent plochy zabíraly veřejné prostory včetně parku. Součástí by byla i nová mateřská školka a prostory pro ordinace lékařů. Více»

Všechny články a aktuality »»