Provozuje:
Juris Real Estate

Areál někdejšího podniku Prefa-Beton Cheb se prodává.

Donedávna proslulá betonárka, v jejíchž prostorách se za druhé světové války vyráběly německé bojové letouny Messerschmitt, je v insolvenci.

Areál někdejšího podniku Prefa-Beton Cheb se prodává.

autor. JURIS REAL

Donedávna proslulá betonárka, v jejíchž prostorách se za druhé světové války vyráběly německé bojové letouny Messerschmitt, je v insolvenci.

Prodej jejího továrního komplexu o rozloze bezmála 60 000 metrů čtverečních, představuje pro Chebsko velký potenciál pro další rozvoj tamního průmyslu.

Výběrové řízení na koupi areálu vyhlásila v těchto dnech realitní společnost Naxos, jež má s prodeji podobných výrobních a skladovacích prostor značné zkušenosti.

První kolo této soutěže končí 31. března, doporučená cena představuje zhruba 46 milionů korun.

Podle manažera z Naxosu Michala Skuhry, který má prodej na starosti, je továrenský komplex Prefy zajímavý především pro stavební firmy z Česka i ze zahraničí.

„Jeho část už má pronajatu společnost působící právě v tomto oboru. Vyrábí zde betonové odlitky. A pokud se díky novému investorovi rozšíří výroba i do dalších částí areálu, přinese to oživení v regionu a nová pracovní místa,“ říká.

Dodává, že současný roční výnos z nájmů představuje u areálu Prefy zhruba 3,7 milionu korun.

„Tento rozlehlý průmyslový areál je velmi dobře dopravně dostupný pro kamionovou dopravu a vede do něj železniční vlečka. K jeho výhodám patří i to, že je vybaven mostovými jeřáby a technologiemi pro betonářskou výrobu,“ uzavírá Skuhra.

Společnost Prefa-Beton Cheb patřila k předním stavebním firmám v Karlovarském kraji. Přede dvěma lety se však kvůli dluhům ocitla v insolvenci.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Další obce podaly žalobu v případu těžby u Moravského Písku.

Další obce spolu s Vodovody a kanalizacemi Hodonín podaly ke Krajskému soudu v Brně žalobu kvůli plánu na těžbu štěrkopísku u Moravského Písku. Více»

Vláda schválila pro ovocnáře vyšší kompenzace za loňské mrazy.

Vláda zvýšila kompenzace ovocnářům za loňské mrazy. Místo loni schválených 50 milionů korun tak dostanou 64 milionů korun. Toto zjištění vyplývá z informací na vládních internetových stránkách. Více»

Sucho na Ústecku a na severozápad od Prahy se prohlubuje.

Uvádí InterSucho. Více»

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Všechny články a aktuality »»