Provozuje:
Juris Real Estate

Areál někdejšího podniku Prefa-Beton Cheb se prodává.

Donedávna proslulá betonárka, v jejíchž prostorách se za druhé světové války vyráběly německé bojové letouny Messerschmitt, je v insolvenci.

Areál někdejšího podniku Prefa-Beton Cheb se prodává.

autor. JURIS REAL

Donedávna proslulá betonárka, v jejíchž prostorách se za druhé světové války vyráběly německé bojové letouny Messerschmitt, je v insolvenci.

Prodej jejího továrního komplexu o rozloze bezmála 60 000 metrů čtverečních, představuje pro Chebsko velký potenciál pro další rozvoj tamního průmyslu.

Výběrové řízení na koupi areálu vyhlásila v těchto dnech realitní společnost Naxos, jež má s prodeji podobných výrobních a skladovacích prostor značné zkušenosti.

První kolo této soutěže končí 31. března, doporučená cena představuje zhruba 46 milionů korun.

Podle manažera z Naxosu Michala Skuhry, který má prodej na starosti, je továrenský komplex Prefy zajímavý především pro stavební firmy z Česka i ze zahraničí.

„Jeho část už má pronajatu společnost působící právě v tomto oboru. Vyrábí zde betonové odlitky. A pokud se díky novému investorovi rozšíří výroba i do dalších částí areálu, přinese to oživení v regionu a nová pracovní místa,“ říká.

Dodává, že současný roční výnos z nájmů představuje u areálu Prefy zhruba 3,7 milionu korun.

„Tento rozlehlý průmyslový areál je velmi dobře dopravně dostupný pro kamionovou dopravu a vede do něj železniční vlečka. K jeho výhodám patří i to, že je vybaven mostovými jeřáby a technologiemi pro betonářskou výrobu,“ uzavírá Skuhra.

Společnost Prefa-Beton Cheb patřila k předním stavebním firmám v Karlovarském kraji. Přede dvěma lety se však kvůli dluhům ocitla v insolvenci.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»