Provozuje:
Juris Real Estate

Americké banky plánují v případě britského odchodu z EU stěhování.

Znamenal by "brexit" i exodus amerických bank z Británie? Minimálně zástupci tří velkých bank sídlících v Londýně mají plány na to, že pokud Spojené království vystoupí z EU či oslabí vazby na eurozónu, přestěhují se do Irska.

Americké banky plánují v případě britského odchodu z EU stěhování.

autor. JURIS REAL

Znamenal by "brexit" i exodus amerických bank z Británie? Minimálně zástupci tří velkých bank sídlících v Londýně mají plány na to, že pokud Spojené království vystoupí z EU či oslabí vazby na eurozónu, přestěhují se do Irska.

Současní obyvatelé některých z londýnských mrakodrapů se v případě oslabení britských vazeb na EU či eurozónu plánují přestěhovat do Irska.

Londýnský poloostrov Canary Wharf, na kterém se tyčí mrakodrapy tvořící podstatnou část tamějšího bankovního světa, možná částečně proto osiří.

Nebo budou alespoň muset tamní realitní správci shánět nové nájemce do některých z výškových budov.

Jak totiž s odkazem na své zdroje tvrdí Financial Times (FT), minimálně tři velké americké banky uvažují o přesunu svých tamních evropských centrál v případě, že by Spojené království vystoupilo z Evropské unie (EU).

Zatímco by tímto krokem tedy mohl výrazně utrpět Londýn (jak zmíněný Canary Wharf tak i známější City), coby přední evropské finanční centrum, těžit by z toho mohli naopak Irové. Právě jejich ostrov je totiž logicky volbou číslo jedna pro případné stěhování amerických gigantů Citigroup, Morgan Stanley nebo Bank of America. "Upřímně, díváme se na možnosti přestěhovat některé naše aktivity do Irska. Myslím si, že irská centrální banka a tamní vláda by nás přivítaly," citovaly FT britského manažera jedné z amerických bank. Ten zároveň dodal, že úplné vystoupení Britů z EU není jedinou hrozbou, kterou pro svůj byznys zámořští bankéři vnímají. Američany totiž také zajímá vývoj jednání o bankovní unii. Tam by se totiž Spojené království, coby nečlen eurozóny, mohlo dostat na periferii. "Přínosem by také byla optimalizace právnické struktury společnosti," dodává zdroj FT.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»