Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

24 září 2020

Pražská divadla mění program či přesouvají inscenace.

Divadla kvůli onemocněním covidem-19 mění programy, některá dočasně nehrají. Jiná kvůli menšímu zájmu diváků nabízejí slevy či možnost vidět dlouho vyprodané inscenace. Více»

22 září 2020

Nemocnice Na Bulovce otevře ve čtvrtek očkovací centrum.

Vyjma běžných pacientů se bude specializovat na rizikové skupiny pacientů a těhotné. Novinářům tyto informace sdělila primářka Kliniky infekčních, tropických a parazitárních nemocí Hana Roháčová. Více»

22 září 2020

Na Praze 10 vznikne pro děti nová mateřská školka.

Radnice Prahy 10 plánuje zbourat vyklizenou budovu mateřské školky ve vršovické Bajkalské ulici a na jejím místě postavit novou školku se třemi pavilony. Více»

22 září 2020

JCDecaux zahájila s Českou republikou arbitráž kvůli pronájmu reklamních ploch.

Mezinárodní skupina JCDecaux zahájila 16. září s ČR arbitrážní spor ohledně ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku. Více»

22 září 2020

Zátěžové zkoušky dnes prověří novou Trojskou lávku.

Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci. Více»

18 září 2020
18 září 2020

Na pražských SŠ a VŠ se bude kvůli koronaviru učit na dálku.

Na středních a vysokých školách v metropoli bude příští týden zavedena distanční výuka. Více»

18 září 2020

Všeobecná fakultní nemocnice chystá investice za osm miliard korun.

VFN plánuje investice za osm miliard korun, chystají se rekonstrukce stávajících budov i nové objekty. Více»

16 září 2020

Ministerstvo vyhlásilo konkurz na nového ředitele Národní knihovny.

Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele Národní knihovny. Uchazeči o tuto pozici mohou podat přihlášku do 13. listopadu. Více»

15 září 2020

Obvodní soud pro Prahu 7 začne řešit trestní odpovědnost za pád trojské lávky.

Obvodní soud pro Prahu 7 dnes začne řešit, zda někdo nese trestní odpovědnost za pád trojské lávky. Více»

11 září 2020

Dnes začíná v Letňanech světový veletrh Sběratel!

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je největší sběratelskou akcí ve střední a východní Evropě, se v Praze koná pravidelně od roku 1998. Více»

10 září 2020

Radnice Prahy 10 řeší parkování.

Radnice desáté městské části zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů. Více»

10 září 2020

Dejvické muzeum nabídne výstavu romských kumštířů.

V metropoli vzniká nové Centrum Romů a Sintů. V prvorepublikové vile v Dejvicích ho buduje Muzeum romské kultury. Plánuje v něm výstavy romských umělců, koncerty, přednášky či filmová promítání. Více»

8 září 2020

Energetický a průmyslový holding prodává Pražskou teplárenskou skupině Veolia.

EPH podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Cena nebyla uveřejněna. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Více»

6 září 2020

Metropole má vytipováno sedm míst, kde by mohla být vystavena Muchova epopej.

Pražský magistrát má vytipováno sedm míst, kde by mohla být umístěna Slovanská epopej Alfonse Muchy. Institut plánování a rozvoje (IPR) vybral tři, které považuje za nejperspektivnější. Více»

3 září 2020

Zákazů světelné reklamy přibude.

Hlavní město projednává rozšíření nařízení, které zakazuje plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Více»

29 srpen 2020

Zličín otevřel po 160 letech novou školu.

Velkou radost z otevření školy přitom vyjádřila starostka Zličína Marta Koropecká (Pro Zličín a Sobín), která o stavu nové školy usilovala již řadu let. Více»

26 srpen 2020

ČSSD organizuje petici proti omezování a zdražení MHD v metropoli.

Sociální demokraté v Praze začali sbírat podpisy pod petici proti zdražování a omezování pražské MHD. Do konce září plánují sbírat podpisy na stáncích v ulicích metropole a online, posléze hodlají petici předložit na říjnové jednání zastupitelstva. Více»

25 srpen 2020

Železniční koridor do Hostivaře je hotový ze dvou třetin.

Budovaná první čtyřkolejná trať v České republice, která spojí pražské hlavní nádraží a Hostivař, je hotová zhruba ze dvou třetin. Dokončena bude příští rok na podzim. Více»

24 srpen 2020

Do konce října bude zcela uzavřena Koněvova ulice ve třetí městské části.

Řidiči se tak musí připravit na dopravní komplikace. O uzavírce v úseku Rokycanova–Prokopova informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Více»

19 srpen 2020

Na šesté městské části plánují vybudovat nová sportoviště.

V úvahu přichází pozemek v ulici Pod Novým lesem. Vhodné prostory pro umístění sportoviště se nacházejí např. v Ruzyni či Střešovicích. Více»

15 srpen 2020

Arcibiskup Duka dnes požehnal mariánský sloup v metropoli.

Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech vrátil na Staroměstské náměstí v Praze. Duka zopakoval, že památník není výrazem zpupnosti katolické církve, ale výrazem vděčnosti za pomoc ve válkách. Více»

15 srpen 2020

Pražský arcibiskup dnes požehná mariánský sloup.

Pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka dnes v poledne požehná mariánský sloup, který se po 102 letech vrátil na Staroměstské náměstí v Praze. Více»

14 srpen 2020

Sportovní celebrity skupují v metropoli luxusní nemovitosti.

Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je pouze malý výčet nemovitostí, které vlastní české sportovní hvězdy. Více»

12 srpen 2020

Do Obecního domu se brzy vrátí Muchovy plakáty.

Do Obecního domu se vrátí sbírka plakátů Alfonse Muchy shromážděná Ivanem Lendlem, která na stejném místě před sedmi lety přilákala na tuzemské poměry vysoké množství 185.000 návštěvníků. Více»

10 srpen 2020

Stavbaři na trojské lávce dokončili konstrukce a montují zábradlí.

Na pražské trojské lávce stavebníci kompletně namontovali nosné ocelové konstrukce. Aktuálně budují a skládají dohromady dřevěné části mostovky a zábradlí. Na dotaz ČTK tyto informace sdělil mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník. Více»

8 srpen 2020

V Počernicích praskl vodovodní řad.

Do jámy se propadla dvě auta. Více»

5 srpen 2020

Prasklé potrubí omezí provoz MHD v centru metropole do soboty.

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Více»

5 srpen 2020

Fotbalisté Pardubic budou hrát domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku.

Fotbalisté prvoligového nováčka Pardubic budou v následující sezoně hrát své domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku, kde sídlí Bohemians Praha 1905. Východočeský klub o tom informoval na internetových stránkách. Více»

3 srpen 2020

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

23 červenec 2020

Pověřený ředitel Národní knihovny chce připravovat rozpočet.

S výpadkem příjmů asi 50 milionů korun v letošním rozpočtu a přípravou rozpočtu na příští rok se chce zabývat ředitel Národní knihovny (NK) Vít Richter. Více»

19 červenec 2020

Metropole zvažuje kvůli pandemii zdražení jízdného v MHD.

Vedení Prahy zvažuje opatření v MHD zmírňující dopady pandemie koronaviru. Mezi uvažovanými kroky je zdražení jízdného, omezení jeho poskytování zdarma nebo úprava tras a počtu spojů. Více»

16 červenec 2020

Nemocnice v Mladé Boleslavi odstartovala výdejnu léků.

Klaudiánová nemocnice v Mladé Boleslavi zahájila výstavbu nové výdejny léků. Do prostor se přestěhuje lékárna z interního pavilonu. Tato investice navazuje na výstavbu nového parkovacího domu v nemocnici. Více»

3 červenec 2020

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 99,99 milionu korun.

Hlavní město koupí odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Za památku zaplatí 99,99 milionu korun. Koupi schválili pražští zastupitelé. Více»

27 červen 2020

Soud osvobodil JCDecaux i ostatní v případě pronájmu ploch v metru.

Justice zprostila obžaloby bývalého zástupce starosty Prahy 1 Michala Valentu (ODS), firmu JCDecaux i jejího manažera Tomáše Tenzera v kauze pronájmu reklamních ploch v metru. Více»

25 červen 2020

Bulovka podle Babiše připraví stavbu a rekonstrukci za 4,5 miliardy korun.

Nemocnice na Bulovce podle premiéra Andreje Babiše (ANO) připravila projekt na stavbu nového pavilonu a opravy stávajících za 4,5 miliardy korun. Posunula se podle něj i jednání s Prahou, která vlastní část budov a pozemky v areálu. Více»

24 červen 2020
23 červen 2020

Metropole asi zdraží parkování v zónách pro návštěvníky.

Hlavní město by mohlo zdražit parkování v zónách placeného stání např. pro návštěvníky centra metropole nebo pro řidiče s velkými a pro ovzduší škodlivými vozy. Toto zjištění vyplývá z koncepce rozvoje systému zón, kterou včera schválili radní. Více»

18 červen 2020

V Choceradech na Benešovsku byla otevřena opravená budova bývalé léčebny.

Do nevyužívaného objektu se přestěhovaly handicapované děti z nevyhovujících prostor ve Strančicích u Prahy. Více»

18 červen 2020

Metropole zvažuje zvýšení cen v některých zónách placeného stání.

Magistrát zvažuje zdražení parkování v některých zónách placeného stání. Cílem je mj. zajistit, aby se návštěvníkům centra vyplatilo spíše využívat podzemní garáže než stát na ulici. Více»

16 červen 2020

Praha nakonec koupí bývalý kostel svatého Šimona a Judy.

Metropole odkoupí odsvěcený kostel sv. Šimona a Judy za 99,99 mil. Kč. Více»

11 červen 2020

Záchranáři v Brandýse nad Labem mají novou stanici.

Stěhování do nových prostor mají za sebou záchranáři výjezdové základny v Brandýse nad Labem. Jejich novým zázemím se stal objekt ve správě Střední zemědělské školy. Budova patří Středočeskému kraji. Více»

4 červen 2020

Metropole odsouhlasila významné rozšíření parkovacích zón.

Zóny placeného stání v Praze se v létě začnou v souladu se záměrem městské části zavádět na území Prahy 10. Nově mají být zavedeny rovněž v Letňanech a zřejmě i u železniční zastávky v Klánovicích. Více»

23 květen 2020

Dostavba známé porodnice U Apolináře bude stát dvě miliardy korun.

Dostavba pražské porodnice U Apolináře Všeobecné fakultní nemocnice(VFN) bude stát dvě miliardy korun. Ministerstvo zdravotnictví ji plánuje zaregistrovat mezi plánované investice. Více»

16 květen 2020

Rekonstrukce Kmochova domu bude stát 13 milionů.

Kolín plánuje kompletní rekonstrukci domu, kde žil a skládal hudební génius František Kmoch. Více»

16 květen 2020

Na strahovském stadionu by mohlo vzniknout muzeum totality.

Management hlavního města zvažuje, že umístí plánované muzeum totalitních režimů 20. století do prostor stadionu na Strahově. Než se objekt opraví, mohlo by dočasně sídlit v Domu pážat na Hradčanech. Více»

5 květen 2020

V centru metropole se našly stovky kostek z židovských náhrobků.

Židovská obec v Praze dostane další stovky dlažebních kostek, které se našly při rekonstrukci Václavského náměstí v Praze a jsou z rozřezaných židovských náhrobků. ČTK to dnes řekl předseda Židovské obce v Praze František Bányai. Více»

4 květen 2020

MČ Prahu 6 a 8 má spojit tramvaj i lanovka, schválili to radní.

Hlavní město plánuje vybudovat tramvajovou trať propojující Podbabu přes nový most v Troji s Bohnicemi. Předtím však jako dočasné řešení vznikne lanovka s obdobnou trasou, která má před dokončením tramvaje zajistit přímé spojení mezi Prahou 6 a 8. Více»

30 duben 2020

Zrušení parkovacích zón způsobí metropoli ztrátu přes 140 milionů Kč.

Pražský magistrát přijde za dobu zrušení platnosti parkovacích zón kvůli koronaviru o více než 140 milionů korun. Větší část ztráty budou tvořit neuskutečněné platby v parkovacích automatech a z tzv. virtuálních hodin. Více»

26 duben 2020

Odborná knihovna ČNB se otevře již zítra!

Od pondělí 27. dubna 2020 bude plně obnoven provoz odborné knihovny ve standardní otevírací době s nutností dodržování stanovených hygienických předpisů. Více»

25 duben 2020

Na náplavce se znovu otevřel trh, u některých stánků se tvořily fronty.

Na pražské náplavce se dnes znovu otevřel farmářský trh, a to s přísnějšími pravidly a menším počtem prodejců. Na místě bylo několik stovek lidí. Více»

25 duben 2020

Městská knihovna v Praze se začne otevírat až od 5. května.

I když vláda ve čtvrtek umožnila veřejným knihovnám znovu otevřít už od pondělí 27. dubna, Městská knihovna v Praze začne s postupným otevíráním poboček až o týden později. Více»

18 duben 2020

Metropole odpustí nájmy z restauračních zahrádek a poplatek z pobytu.

Pražský magistrát odpustí restauratérům nájem za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky a hoteliérům a vlastníkům penzionů místní poplatky z pobytu. Důvodem je, že patří mezi skupiny podnikatelů nejvíce postižené pandemií koronaviru. Více»

18 duben 2020

Metropole vybrala trasu tramvají od Vinohradské k hlavnímu nádraží.

Tramvaje z pražské Vinohradské třídy pojedou v budoucnu od Národního muzea ke Státní opeře, přes magistrálu a dále k hlavnímu nádraží a do Bolzanovy. Více»

18 duben 2020

Farmářské trhy v metropoli se opět otevřou příští týden.

V pondělí se v Praze spustí v reakci na uvolnění vládních opatření farmářské trhy na Tylově náměstí. Vyplývá to z informací Prahy 2. Více»

8 duben 2020

Metropole hodlá umožnit obchodníkům prodávat zdarma na chodnících.

Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat by museli bezpečný průchod po chodníku a místo po sobě uklidit a vyčistit. Více»

12 březen 2020

Městské budovy Bulovky potřebují investici zhruba 3 mld. Kč.

Budovy Nemocnice Na Bulovce v majetku města potřebují nejnutnější investici zhruba tři miliardy korun. Stát do nich neinvestuje, protože jsou v majetku Prahy. Více»

11 březen 2020

V Hloubětíně mají novou knihovnu.

Pobočka Městské knihovny v Praze-Hloubětíně se přestěhovala do nových prostor volnočasového centra H55. Více»

3 březen 2020

Koním a zubrům v milovické rezervaci na Nymbursku již nestačí prostory.

Je třeba ji rozšířit do finální podoby, která umožní, aby vznikl stabilně a samostatně fungující ekosystém. Další rozšíření už pak potřeba nebude. Více»

3 březen 2020

Novou biosku v Poděbradech otevřou v květnu.

Rekonstrukce sportovní haly v Poděbradech směřuje do finální fáze. Více»

27 únor 2020

Magistrát hodlá odkoupit chátrající nádraží Vyšehrad.

V budově by po rekonstrukci mohla být umístěna Slovanská epopej. Více»

20 únor 2020

Prezident Zeman dostal povolení na stavbu domu v Lánech.

Prezident Miloš Zeman dostal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Se stavbou bungalovu chce začít ještě letos. Uvedl to dnes na Pražském hradě při setkání se starosty vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2019. Více»

20 únor 2020

V Milovicích byla otevřená nová hasičská stanice za 50 milionů.

V Milovicích na Nymbursku otevřeli novou hasičskou stanici profesionálních hasičů, 33. v kraji. Více»

10 únor 2020

Radní projednají výkup pozemků pro trasu metra D nebo Airbnb.

Pražští radní dnes projednají revitalizaci Václavského náměstí. Řešit budou budoucnost zeleně ve spodní části a vznik retenční nádrže v horní části náměstí. Více»

9 únor 2020

Na Magistrátu by měl vzniknout nový právní odbor.

Na Magistrátu hlavního města Prahy by měl vzniknout odbor, který by zaštiťoval právní podporu úřadu, zpracovával posudky a dohlížel na smlouvy s externími právními firmami. Více»

25 leden 2020

Byty po HSystemu se budou prodávat na přelomu jara a léta.

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Více»

23 leden 2020

Zastupitelé v metropoli opět projednají návrat Mariánského sloupu.

Na programu dnešního jednání pražského zastupitelstva je opět revokace nesouhlasného usnesení k umístění Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Více»

20 leden 2020

Ikem se stal loni největším transplantačním centrem v Evropě.

Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) byl loni podle tamních lékařů největším transplantačním centrem v Evropě. Transplantovali tam 540 orgánů 486 pacientům. Více»

31 prosinec 2019

Rozšíření spalovny v Malešicích obdrželo kladné stanovisko EIA.

Plán městské firmy Pražské služby zvýšit kapacitu spalovny v Malešicích získal kladné posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Toto zjištění vyplývá z databáze EIA. Více»

1 prosinec 2019

Až do jara bude na Palackého náměstí stát nová chytrá zastávka.

Praha ji chce otestovat a připravit se na rok 2021, kdy jí vyprší smlouva s firmou JCDecaux. Více»

21 listopad 2019

Metropole na počátku roku vybere projektanta terminálu na Smíchově.

Vedení Prahy chce na začátku příštího roku vybrat projektanta nového dopravního terminálu na Smíchovském nádraží. Do konce roku chce mít pohromadě nabídky zájemců. Více»

15 listopad 2019

Letiště v Ruzyni rozšíří druhý terminál za 16 miliard korun.

Pražské letiště bude rozšiřovat druhý terminál, hotovo by mělo být do roku 2028. Investici za 16 miliard korun schválilo ministerstvo financí. Více»

7 listopad 2019

Hledá se nájemce Šlechtovy restaurace.

Pražský Obecní dům vypsal výběrové řízení na provozovatele Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Více»

3 listopad 2019

Nové pavilony IKEM by se měly otevřít v roce 2023.

Nové pavilony pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) by se měly otevřít v roce 2023. Stavbu za miliardu korun podpoří 600 miliony korun stát. Více»

2 listopad 2019

Stavba trojské lávky začne ve čtvrtek.

Stavba trojské lávky v Praze odstartuje 7. listopadu. Hlavní město v současné době předává stavební firmě informace. Více»

25 říjen 2019

Praha hodlá prolomit tramvajovou dobu temna.

Nová trať v metropoli nevznikla totiž již 16 let. Více»

22 říjen 2019

V bývalé klinice budou po přestavbě působit úředníci, lékaři i dům dětí.

Rekonstrukce budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově může začít, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) už získala potřebné územní rozhodnutí i stavební povolení. Více»

22 říjen 2019

Letiště Praha se má do roku 2035 rozšířit na 23 mil. cestujících.

Letiště Praha by mělo do roku 2035 zvýšit kapacitu až na 23 milionů odbavených cestujících ročně. Letos odbaví 17,7 milionu lidí, což je meziroční nárůst o 5,8 procenta. Více»

21 říjen 2019

Univerzita přestaví svůj areál v Jinonicích.

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy odstartovala dostavbu a modernizaci kampusu v pražských Jinonicích, která by měla být hotová do konce roku 2021. Více»

12 říjen 2019

Hlavní město zruší tendr na dostavbu Průmyslového paláce a vypíše nový.

Vedení Prahy zruší výběrové řízení na dostavbu Průmyslového paláce a vypíše do konce roku nové. Důvodem je to, že minulé vedení města tendr loni odsouhlasilo, aniž mělo projekt. Byl dokončen letos v létě. Více»

11 říjen 2019

V metropoli by mohla z Holešovic vyplout tzv. vodní tramvaj.

V Praze by mohla začít fungovat tzv. vodní tramvaj, tedy lodní linka se zastávkami zapojená do systému MHD. Plula by v úseku mezi Bubny-Zátory a Podbabou. Více»

7 říjen 2019

Stavba traumacentra ve vinohradské nemocnici vyjde na 7 mld. Kč.

Stavba traumacentra se 770 lůžky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) vyjde asi na sedm miliard korun. Více»

6 říjen 2019

Kolín postaví novou sportovní halu v městské části Borky.

O projektu se hovoří už několik let. Projektanti předpokládají náklady přesahující 100 milionů korun, je ale možné, že se ji díky výběrovému řízení podaří snížit. Více»

29 září 2019

Městští úředníci do karlínských kasáren nepůjdou.

Radní uvažují o výstavbě budovy v centru hlavního města do níž by přesunuli zaměstnance magistrátu ze Škodova paláce. Více»

23 září 2019

Kachlíkárna se mění v dům radosti.

Noví vlastníci chtějí více bytů, na velké korporace necílí. Více»

22 září 2019

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

20 září 2019

Metropole nepotřebuje novou nemocnici, nýbrž traumacentrum.

Místo výstavby nové nemocnice na severu Prahy, kterou požaduje mj. hlavní město výměnou za pozemky na vládní čtvrť v Letňanech, preferuje premiér Andrej Babiš (ANO) vybudování traumacentra. Více»

18 září 2019

O Šlechtovu restauraci se bude po rekonstrukci starat městská firma Obecní dům.

Ta bude platit nájem 994 000 Kč ročně. Smlouva bude platit do 31. prosince 2038. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Obecnímu domu radní doporučili, aby vypsal tendr na provozovatele. Více»

10 září 2019

Metropole hodlá zakázat topení uhlím ve starých kotlích a kamnech.

Hlavní město plánuje od října příštího roku zakázat topení uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných. Více»

4 září 2019

Středočeský kraj poskytne sdružení 205 hektarů půdy v Milovicích.

Divokým koním v bývalém vojenském prostoru Milovice se v minulých dnech narodila první jarní hříbata. Jedno přišlo na svět na menší pastvině u Milovic a další na větší u Benátek nad Jizerou. Více»

26 srpen 2019

Radní metropole dnes rozhodnou o stavebníkovi nové Trojské lávky.

Radní hlavního města budou dnes schvalovat vítěze veřejné zakázky na stavbu nové Trojské lávky. Podle doporučení výběrové komise by za ni Praha měla zaplatit necelých 106 milionů korun. Více»

20 srpen 2019
14 srpen 2019

Šlechtovu restauraci má provozovat Vinohradský pivovar.

Rekonstruovanou Šlechtovu restauraci ve Stromovce bude provozovat Vinohradský pivovar. Vybral ho jako nejvhodnějšího kandidáta magistrát spolu s budoucím správcem objektu městskou společností Obecní dům. Více»

12 srpen 2019

Na historickém kolotoči na Letenské pláni se v nejbližší době nikdo nesveze.

Na opravu památky se opakovaně žádná restaurátorská firma nepřihlásila. Obnova kolotoče se tak o další rok odkládá. Více»

11 červenec 2019

Praha 2 zrekonstruuje viniční altán v Havlíčkových sadech známých jako Grébovka.

Finanční náklady činí zhruba 5,29 milionu korun bez DPH, sdělila Kateřina Veselá z kanceláře starostky. Více»

2 duben 2019

SŽDC hledá společnost na opravu výpravní budovy v Berouně.

Správa železniční dopravní cesty zahájila tendr na zhotovitele kompletní rekonstrukce výpravní budovy v Berouně. Více»

24 březen 2019

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 mil. korun.

Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Více»

20 březen 2019

Bílá labuť slaví kulatiny.

V sobotu 18. 3. 1939 tedy pouhé dva dny po vzniku protektorátu Čechy a Morava, byl slavnostně otevřen obchodní dům Bílá labuť. Dílo architektů Josefa Kittricha a Josefa Hrubého vynikalo eskalátory, vytápěním vedeným ve stropě nebo klimatizací. Více»

15 březen 2019

Bourárna v metropoli zahájila provoz před schválením, hrozí jí vysoká pokuta.

Veterináři spolu s policií a celníky odhalili v pražských Štěrboholech nepovolenou bourárnu masa. Provozovatel dokázal prokázat původ masa, neměl ale povolení k provozu. Více»

2 březen 2019

Lyžování v metropoli by mohlo být brzy realitou.

Zhruba rok už leží na stole ambiciózní plán skupiny architektů. Všimli si totiž nevyužívané plochy v Praze Radotín a hned se jali navrhnout projekt sportovního areálu s názvem Sport areál Lahovice (SAL). Více»

17 únor 2019

Vznikne v zámku škola?

Radnice Prahy 6 hodlá do veleslavínského zámku umístit Základní uměleckou školu Jana Hanuše z Břevnova, případně tam ve spolupráci s Prahou dát i další zařízení s komunitním či kulturním účelem. Více»

6 únor 2019

Starostové požadují kvůli vládní čtvrti studii širokého území.

Představitelé městských částí, kterých se dotkne případná výstavba vládní čtvrti u konečné metra C v Letňanech, považují za nutné nejprve vypracovat územní studii. Ta by měla zmapovat možnosti rozvoje širokého území. Více»

5 únor 2019

Vedení Prahy si vytyčilo půlroční cíle v bydlení i dopravě.

Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) plánuje do půl roku zahájit geologický průzkum stavby metra D nebo vytipovat pozemky pro stavbu nových bytových domů. Více»

18 leden 2019

Pražské letiště vybuduje dva parkovací domy, přibude 1 000 parkovacích míst.

Letiště Praha vybuduje v blízkosti Terminálu 2 dva nové parkovací domy, které zvýší současné parkovací kapacity zhruba o 1 000 míst. Společně s nimi se změní i prostor před terminálem. Více»

6 leden 2019

MV připravuje dostavbu stávajícího areálu PČR na Zbraslavi za miliardy korun.

Stavební komise městské části Praha-Zbraslav ale podle Deníku kritizuje velikost budov a občané podepisují petici proti stavbě. Více»

9 prosinec 2018

Obnova Trojské lávky se prodraží.

Finanční náklady na obnovu lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou se navýší z původně plánovaných 60, 5 mil. na 94, 5 mil. korun. Důvodem je mj. rozšíření lávky ze 3, 5 na čtyři metry. Více»

29 listopad 2018

V Čelákovicích Jiřině se pro místní občany situace nezlepší.

Z okna osobního vlaku cestující shlíží na nízké domky, které připomínají spíše zahradní kolonii. V čelákovické osadě ale trvale žije na pět desítek lidí. Bez pitné vody, kanalizace i veřejného osvětlení. Někteří i bez elektřiny. Více»

21 listopad 2018

V Milovicích nad Labem se staví nová hasičská stanice za skoro 48 milionů.

V Milovicích na Nymbursku vzniká nová hasičská stanice. Výstavba za evropské dotace bude stát téměř 48 milionů korun. Hasiči by mohli novou stanici začít používat na podzim příštího roku, sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Více»

17 listopad 2018

Lidé dnes mohou navštívit Kramářovu vilu včetně interiéru.

Veřejnosti se dnes otevře Kramářova vila v Praze, která slouží jako rezidence českých premiérů. Úřad vlády se tak připojí k oslavám dnešního Dne boje za svobodu a demokracii. Vila bude otevřena od 09:00 do 17:00. Více»

27 říjen 2018

Politici znovuotevřeli budovu Národního muzea.

Projevy prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy slovenské vlády Petera Pellegriniho znovuzahájily dnes odpoledne provoz historické budovy Národního muzea v Praze. Více»

24 říjen 2018

Penta odkoupila nemocnici v pražské Bubenči.

Přesune pacienty a vystaví zde viladomy. Více»

21 říjen 2018

Pražské kino Světozor otevřelo svůj třetí kinosál.

Díky němu bude moci tradiční pražský biograf sídlící ve Vodičkově ulici uvádět přes čtyři stovky filmových projekcí měsíčně, rozšíří svou dramaturgii a také zprovozní samoobslužný bar. Více»

15 říjen 2018

V Lysé nad Labem hoří Kovona!

Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojují desítky hasičů, sdělila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, situace na místě se ale zhoršuje. Více»

14 říjen 2018

Lanovka z Podbaby do Bohnic zná již své kontury.

Každou minutu projede na trase kabina s kapacitou až 35 lidí. Více»

13 říjen 2018

V metropoli přibudou spoje i tramvajové tratě.

Městská rada schválila koncepci. Více»

3 říjen 2018

V MHD přibudou nové spoje, tratě a objeví se nové vozy.

V Praze budou přibývat spoje veřejné dopravy, vznikat nové tramvajové tratě i trasa metra a přibývat nové typy vozů. Měnit se budou intervaly spojů a přejmenovány budou zastávky. Více»

2 říjen 2018

Provizorní lávka spojující pražský Císařský ostrov a Troju bude min. 4 m široká.

ČTK tuto informaci sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Magistrát chtěl původně stavět lávku o šířce 3,5 metru, proti tomu se ale postavila Praha 7. Více»

29 září 2018

Metropole hodlá postavit novou halu pro atletiku.

Hlavní město a Český atletický svaz budou spolupracovat na přípravě stavby nové atletické haly. Memorandum o spolupráci kontrahovali pražská primátorka Adriana Krnáčová a předseda svazu Libor Varhaník. Více»

28 září 2018

Ministerstvo financí připravilo na 28. září den otevřených dveří.

Chcete na vlastní oči vidět, jak vycvičení psi Celní správy dokážou vyčenichat padělané bankovky nebo pašovaný tabák? A zajímá Vás také, jak vypadaly peníze za první republiky? Více»

22 září 2018

Dnes se koná den otevřených dveří v dopravním podniku.

Pražský dopravní podnik na dnešek zve příznivce městské hromadné dopravy a její historie na Den otevřených dveří. Ten se tentokrát uskuteční v depu metra Zličín, vozovně Motol a garážích Řepy. Více»

17 září 2018

Dopravní podnik postaví vozovnu a zavede wifinu v metru.

Dokončit přípravu první fáze stavby metra D, rozšířit síť tramvajových tratí o tři či opravit pět stanic metra. I takové priority si do roku 2020 vytkl pražský dopravní podnik, největší městská firma. Více»

17 září 2018

Nymburk vybral podobu nové lávky.

Autor projektoval i tu předešlou. Více»

23 červen 2018

Pražské hřbitovy se rozliší jako hotely.

Sto dvacet korun za metr čtvereční. Takový tarif musel každý rok platit doposud skoro každý, jehož příbuzný spočinul na jednom z pražských hřbitovů. Více»

17 červen 2018

Výletníci mohou poprvé zamířit do Brd na komentované výlety.

Destinační agentura Brdy připravila na léto seriál 15 jednodenních komentovaných výletů do Brd s průvodcem, absolvovat je lze na kole i pěšky. Mají zvýšit zájem turistů o nejatraktivnější střední Brdy, které tvoří více než polovinu plochy CHKO Brdy. Více»

8 duben 2018

Německou reálku čeká velká rekonstrukce.

Na dvoře bývalé první německé reálky v Mikulandské ulici 5 se do práce pustili archeologové. Historickou budovou s několika křídly čeká přestavba. Více»

5 duben 2018

Palác Svět stále chátrá.

I po poslední kontrole paláce Svět v Libni zástupci radnice Prahy 8 konstatovali, že italský majitel nechává významnou památku nadále chátrat. Více»

1 duben 2018
17 březen 2018

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

11 březen 2018

Slaný zvažuje prodej ubytovny Mexiko.

Město na Kladensku uvažuje o prodeji městské ubytovny Mexiko, v níž žijí sociálně slabí lidé. Budova se nachází ve špatném stavu a radnici se nepodařilo sehnat dotaci na rekonstrukci. Více»

25 únor 2018

Rekonstruovaný palác Rosseta v centru metropole nově zkracuje chodcům cestu.

Historická budova z 15. století v centru hlavního města prošla komplikovanou rekonstrukcí. Více»

22 únor 2018

Osud Libeňského mostu budou zastupitelé řešit v březnu.

Budoucností pražského Libeňského mostu se budou zastupitelé hlavního města zabývat na březnovém jednání. Na nejbližším, tedy čtvrtečním zasedání dostanou pouze dokument o rozhodnutí ministerstva kultury, že most není památkou. Více»

10 leden 2018

Praha a ČD jednají o odkupu Nákladového nádraží Žižkov.

Hlavní město zahájilo jednání s Českými drahami o záměru odkoupit objekt bývalého žižkovského nákladového nádraží. ČTK to potvrdily obě strany. Více»

7 leden 2018

Poslední předrevoluční státní podnik na Praze 7 skončí.

Městská část by měla získat bytový dům. Více»

7 leden 2018

Magistrát vynaloží 171,5 milionu korun na byty městských částí.

Pražský magistrát schválil dotace sedmi projektů městských částí, zaměřených na budování nových bytů pro dostupné bydlení. Více»

24 prosinec 2017

Na Štědrý den budou mít v metropoli otevřeno památky i zoo.

Letos budou mít na Štědrý den v Praze otevřeno některé památky, zoologická zahrada i útulek pro zaběhnutá zvířata v Troji. Více»

11 prosinec 2017

Malostranskému ateliéru Hany Wichterlové již prodej nehrozí.

Namísto toho bude svěřen do správy Galerie hlavního města Prahy. Více»

9 prosinec 2017

Nymburk nehodlá prodat nemocnici.

Členové zastupitelstva Nymburka rozhodli, že si město nechá ve svém vlastnictví nemocnici a bude ji dál provozovat. Nabídka privátní firmy byla příliš nízká. Více»

11 listopad 2017

V Hadovce má vzniknout klinika pro expaty.

Privátní nadstandardní klinika Canadian Medical zaměřená převážně na cizozemskou klientelu se rozšíří o novou pobočku v Dejvicích. Více»

2 listopad 2017
27 říjen 2017

Z Palmovky do Letňan bezplatně trolejbusem

DP nabízí dnes a zítra zdarma prezentační jízdy. Více»

17 říjen 2017

Praha 9 plánuje zóny.

Radní pro dopravu Prahy 9 chce zavedení zón placeného stání i v této městské části. Do konce letošního roku plánuje předložit zastupitelstvu návrh na jejich zavedení. Více»

4 říjen 2017

V Praze 1 a 2 začal platit nový systém v rámci parkovacích zón.

Na území Prahy 1 a 2 začal platit nový elektronický způsob platby a kontroly v rámci parkovacích zón. Řidiči již nebudou mít za okny parkovací karty, ale zaregistrují na radnici registrační značku svého vozu. Více»

20 září 2017

MČ Praha 1 chystá příští rok dokončit podzemní garáže ve Štěpánské.

Radnice Prahy 1 plánuje v roce 2018 dokončení podzemních garáží ve Štěpánské ulici a rovněž připravuje další projekt u Nemocnice na Františku. Více»

16 září 2017

Záchranka v metropoli bude mít konečně svůj domov!

Tahanice kolem sídla záchranářů konečně skončily. Více»

10 září 2017

Slavné knihkupectví Fišer nebude oproti původním plánům fungovat v Rybné ulici.

Nový obchod tu měl nahradit někdejší známé knihkupectví v Kaprově ulici. Provozovatelé se však nedomluvili s MČ Praha 1 na pronájmu nebytových prostor, sdělil Lukáš Růžička, mluvčí nakladatelství Paseka, které značku Knihkupectví Fišer vlastní. Více»

31 srpen 2017

Pražská nádraží dostanou nový vzhled.

Rekonstrukce se dočkají nejdůležitější nádraží v Praze. 950 milionů korun bude potřeba na dokončení rekonstrukce Hlavního nádraží. Více»

24 srpen 2017

V Poděbradech se odkládá oprava sportovní haly.

Rekonstrukce sportovní haly v Poděbradech zhruba za 45 milionů korun se odkládá na příští rok. Více»

23 červenec 2017

Praha 3 hodlá zmodernizovat sportovní a rekreační areál Pražačka.

Ze dvou nabízených variant vybrali radní tu dražší, která bude stát 91 milionů korun bez DPH. Nyní započne příprava dokumentace projektu. Více»

12 červenec 2017

Studentské koleje cílí na mladé rodiny s dětmi.

Studentské koleje se mění. Např. Pražská Hvězda nabízí tzv. manželské koleje. Více»

16 červen 2017

MČ Praha 7 buduje novou radnici.

Radnice Prahy vypsala veřejnou zakázku na přestavbu budovy radnice v ulici U Pruhonů. Rekonstrukce by měla být dokončena na podzim příštího roku. Více»

4 červen 2017

ZOO Chleby na Nymbursku slaví 20 let od svého založení!

Velká akce (pro děti i vážené rodičenstvo) kombinující oslavu 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), Mezinárodní den dětí (1. června) a také Světový den her (28. května), bude probíhat celý víkend. Více»

1 červen 2017

Metropole se dočká záchytných parkovišť.

Městská rada schválila rozšíření záchytných parkovišť P+R na okrajích hlavního města. Stovky nových míst vzniknou na Opatově, v Hostivaři či na Černém Mostě. Více»

11 květen 2017

MČ Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky památkou.

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky Pod Marjánkou nemovitou kulturní památkou. Polikliniku prohlásilo památkou ministerstvo kultury, jeho rozhodnutí ale není pravomocné kvůli podání rozkladu. Více»

28 duben 2017

Chirurgie na Bulovce v novém

Hlavní město připravuje další investici do areálu Nemocnice Na Bulovce. Zadala proto vypracování projektu na rekonstrukci pavilonu chirurgie. Více»

26 duben 2017

Zprávy pro všechny Leteňáky!

Bezpečnější Korunovační! Více»

21 duben 2017

Bývalý Dům důstojníků v Milovicích nad Labem již nebude chátrat.

Město plánuje začít s opravami budovy, jež byla v minulém století největším kulturním stánkem Milovic. Více»

9 březen 2017

Restaurace v Karlíně získala michelinskou hvězdu.

Nový Michelinský průvodce evropskými restauracemi ocenil v tuzemsku i nový podnik - restauraci Eska v pražském Karlíně. Ta přitom objevuje zapomenuté recepty našich předků. Více»

26 leden 2017

Nemocnice Bulovka má novou nájemní smlouvu.

Management Prahy po měsících vyjednávání schválilo novou nájemní smlouvu s Nemocnicí Na Bulovce. Nemocnice bude městu platit přes 28 milionů korun, dosud hradila ročně sedm milionů. Více»

13 leden 2017

Nová smlouva pro Bulovku

Management hlavního města se po měsících vyjednávání dohodl s Nemocnicí Na Bulovce na nové nájemní smlouvě. Více»

10 leden 2017
25 prosinec 2016

Týden sportu v Praze pro malé i velké opět zdarma!

Praha sportovní připravuje v roce 2016 opět projekt Týden sportu zdarma. V rámci této akce budou mít Pražané možnost v období 25. – 31. prosince navštěvovat vybraná sportoviště zdarma. Více»

14 prosinec 2016

Vánoční stromek lze v metropoli koupit přímo z lesa.

Pražané nemusejí kupovat vánoční stromek jen v obchodě nebo na trzích, nýbrž i přímo v lese. Lesy hlavního města Prahy nabízejí stromečky, které zbyly při výřezu z lesních školek. Více»

10 prosinec 2016

Opravený stadion na Strahově.

Na Strahově byl otevřen zrekonstruovaný stadion Přátelství, který bude sloužit zejména Fotbalové asociaci a atletům. Více»

5 prosinec 2016

MČ Praha 7 shání plyšáky pro hasiče a záchranku.

Zbydou Vám doma po předvánočním úklidu nepotřebné plyšové hračky? Přineste je na úřad Prahy 7 nebo do informačních center Prahy 7, aby mohly dál dělat radost! Více»

5 prosinec 2016

Zprávy z Bubenče pro lidi z Bubenče

Bubenečské nádraží bude žít dál. Více»

4 prosinec 2016

Bulovka se s metropolí dohodla na nájmu.

Konečnou výši nájmu určí posudek. Metropole chce po nemocnici Na Bulovce 35 milionů korun. Více»

17 listopad 2016

Zakladatelé Avastu směřují do realit.

Koupili totiž budovu na Pankráci. Více»

11 říjen 2016

V hlavním městě u Hlavního nádraží vyroste hitech hostel.

Na trhu hotelnictví a realit se brzy objeví nový hráč. Podnikatel z oblasti sázení a hazardu Petr Zámečník hodlá vybudovat v Praze u hlavního železničního nádraží na rohu Washingtonovy a Růžové ulice supermoderní hostel a byty. Více»

1 červenec 2016

Evropskou třídu čekají investice až za miliardy.

Prodloužení linky metra A směrem k letišti přilákalo do Prahy 6 pozornost řady developerů. Více»

11 květen 2016

Slavný bleší trh se stěhuje z Kolbenky.

Dvanáct let se chodilo na Blešák do Kolbenovy ulice pro levné použité věci. Více»

18 duben 2016

Město Nymburk opraví bazén.

Po letech váhání je rozhodnuto. Zastupitelé města Nymburk schválili rekonstrukci a rozšíření bazénu ve Zbožské ulici a tím ukončili úvahy o stavbě zcela nového okna parku. Více»

2 duben 2016

Metropole získá Ďolíček.

Zastupitelé hlavního města Prahy ve čtvrtek schválili nákup Ďolíčku, vršovického stadionu, na kterém hrává ligové zápasy klub Bohemians Praha 1905. Více»

25 březen 2016

V Nymburce se rozhoduje o bazénu.

Dilema s bazénem řeší management města Nymburk. Zrekonstruuje ten stojící v centru, nebo postaví nový u zimního stadiónu poblíž řeky Labe? Více»

16 březen 2016

Bohemians má opět problémy.

Pražskému fotbalovému klubu Bohemians 1905 hrozí, že kvůli stadionu nedostane licenci pro příští ligovou sezonu. Více»

7 březen 2016

Nymburk disponuje novou průmyslovou zónou.

Na ploše padesáti hektarů vznikla v Nymburku historicky první česko-čínská průmyslová zóna. Její obsazení čínskými investory bude Nymburk zajišťovat ve spolupráci s krajem. Podle odhadů by se měla zóna začít naplňovat nejpozději do tří let. Více»

19 únor 2016

Metropole by mohla zaplatit za stadion Ďolíček 134 milionů korun.

Praha by mohla za stadion Ďolíček ve Vršovicích zaplatit 134 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který měl ve čtvrtek projednat magistrátní výbor pro majetek. Více»

13 únor 2016

Pražané budou moci nově žádat o dotace na zateplení domů.

Ministerstvo životního prostředí příští týden vyhlásí nové kolo pro žádosti o dotace na zateplování bytových domů v Praze. Více»

5 únor 2016
3 únor 2016

Metropole zřejmě podá dovolání kvůli Škodově paláci.

Hlavní město asi podá dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli rozsudku pražského městského soudu v kauze Škodova paláce. Včera o tom měla rozhodovat pražská rada. Více»

28 leden 2016

Metropole koupí Národní dům na Smíchově.

Praha se rozhodla rozšířit kapacity pro konání kulturních a společenských akcí. Nekompletní vedení hlavního města odhlasovalo nákup Národního domu na Smíchově. Cena požadovaná současným vlastníkem, odborovým svazem Kovo, činí 166,4 milionu korun. Více»

30 říjen 2015

Metropole bude po Bulovce chtít mnohonásobně vyšší nájemné.

Praha bude požadovat od Nemocnice Na Bulovce za nájemné mnohonásobně víc než doposud. Z magistrátní posudků vyplynulo, že by nemocnice měla ročně platit až 35 milionů korun. A nájemné by se mohlo dát zvyšovat. Více»

29 říjen 2015

MČ Praha 7 znovu hledá nové sídlo.

To nebude dražší než 500 milionů. Více»

21 říjen 2015

Správa pražských hřbitovů nabídla dušičkové a vánoční služby.

Za poplatek několika stovek korun vyzdobí hroby chvojím, vánočním stromkem či svícnem. Zákazník pak obdrží fotografii výzdoby e-mailem či poštou. Více»

12 září 2015
11 září 2015

Sklad Amazonu v Dobrovízi začal fungovat.

Sklad amerického internetového obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy dnes zahájil plný provoz. Jeho zaměstnanci vyřizují objednávky zboží pro evropské zákazníky. Více»

7 září 2015

Rada zbavila mlčenlivosti advokáta z kauzy Škodova paláce.

Pražští radní zbavili mlčenlivosti advokáta Vladimíra Zoufalého, který město zastupoval v kauze nájemného za Škodův palác. Rada tak učinila na žádost policie. Více»

2 září 2015

Žižkovská Viktorka podle soudu dluží za stadion 830 tisíc korun.

Obvodní soud pro Prahu 3 dal zapravdu žižkovské radnici, která se pře s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně dluženého nájemného za fotbalový stadion. Minulý týden radnici přiznal skoro 830 tisíc korun, uvedl místostarosta Alexander Bellu. Více»

1 srpen 2015

Rekonstrukce žižkovského stadionu si prý vyžádá desítky milionů korun.

Rekonstrukce žižkovského stadionu vyjde na desítky milionů korun. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu. Více»

29 červenec 2015

Město Čáslav buduje u městských lázní zimní stadion za 100 mil. Kč.

Čáslav na Kutnohorsku buduje vedle městských lázní ve Vodrantech zimní stadion. Celkové náklady jsou podle projektové dokumentace kolem 100 milionů korun. Více»

24 červenec 2015

Hromadná doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března 2016.

Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března příštího roku. Lidé by tak jeli na jednu jízdenku pražskou hromadnou dopravou i příměstskými autobusy. Více»

1 červenec 2015

Přestavba čistírny odpadních vod bude mít zřejmě rok zpoždění.

Přestavba čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze, jejíž příprava začala zhruba před 16 lety, bude mít asi rok zpoždění. Místo konce roku 2017 bude nová vodní linka za asi 5,8 miliardy korun bez DPH dokončena v závěru roku 2018. Více»

1 červenec 2015

Metropole si plánuje stěžovat na advokáta Zoufalého kvůli Škodově paláci.

Pražský magistrát podá k České advokátní komoře stížnost na postup advokáta Vladimíra Zoufalého. Důvodem jsou jeho mediální výstupy v souvislosti s kauzou Škodova paláce. Více»

1 červenec 2015
29 květen 2015

Pražská Hostivař bude mít napřesrok novou železniční zastávku.

Současná nádražní budova bude podle plánů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) sloužit jiným účelům a pro cestující vznikne nová výpravní budova. Více»

29 květen 2015

Praha je devátým nejbohatším regionem EU.

Slovenská metropole je ale před ní. Více»

2 květen 2015

Vzácný zlomek Dalimilovy kroniky přilákal v metropoli přes 1 400 lidí.

Na lat. fragment Dalimilovy kroniky se v pátek do Zrcadlové kaple pražského Klementina přišlo podívat více než 1 400 lidí. Vzácný rukopis si mohli návštěvníci prohlédnout zhruba do 17:15, tedy o čtvrthodinu déle, než byla plánovaná otevírací doba. Více»

1 květen 2015

Kde dohraje Bohemka?

Vršovičtí „klokani“ z Bohemians Praha 1905 neprožívají právě dobrou fotbalovou sezonu. Nejenom kvůli nevalným výsledkům v lize, ale především kvůli permanentní nejistotě, na jakém stadionu budou hrát. Více»

25 duben 2015

Dobrá zpráva nejen pro Lysáky!

Kraj zdvojí ranní "elefanty" z Nymburka na Prahu. Více»

19 duben 2015

Dobrá zpráva pro Žižkováky!

Žižkovská radnice totiž zaplatí za revitalizaci panelových domů půl miliardy korun. Více»

16 duben 2015

Metropole hrozí kvůli dluhům Bulovce výpovědí z nového pavilonu.

Vedení Prahy je kvůli dluhům za nájemné připraveno vypovědět Nemocnici Na Bulovce smlouvu na pronájem nově zrekonstruovaného pavilonu. Městskou pokladnu pavilon v minulosti stál zhruba 400 milionů korun. Více»

6 duben 2015

V metropoli byl dnes slavnostně zahájen provoz nové části metra na trase A.

První cestující čtyřmi novými stanicemi projedou od 15:00, kdy začíná zkušební provoz. Více»

1 duben 2015

Metropole bude znovu hledat právníky pro řešení kauzy Škodova paláce.

Pražští radní rozhodli zrušit smlouvu s právní kanceláří Kocián Šolc Balaštík o zastupování v kauze Škodova paláce. Důvodem jsou nejasnosti při výběru právní kanceláře. Více»

19 březen 2015

Český rozhlas prodává zámek.

Rozhlas vyhlásil veřejné výběrové řízení na prodej svého zámku v Přerově nad Labem. Do začátku dubna se o něj mohou hlásit zájemci. Mezi nimi bude i Středočeský kraj, který o památku dlouho projevuje zájem. Více»

7 březen 2015

Žižkovská Viktorka dluží nájem za stadion.

Fotbalový klub Viktoria Žižkov dluží Městské části Praha 3 nájemné za stadion. Radnice tvrdí, že třetí tým druhé ligy nepřistupuje na návrhy řešení situace, a proto mu hrozí, že bude muset areál pod televizní věží opustit. Více»

26 leden 2015

Zalyžovat si na sjezdovce v Milovicích nad Labem?

Od února se to stane běžnou věcí. Bývalý závodník totiž otevře lyžařský trenažér. Více»

4 leden 2015

Na Nymbursku vznikají rozsáhlé investiční akce.

V Nymburku vznikne nový polyfunkční dům. Poděbrady zase dokončují novou školku za 25 miliónů korun. Více»

25 prosinec 2014

Týden sportu zdarma pro malé i velké Pražany

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. Vás nejen informuje o vývoji v legislativě a na realitním a hypotečním trhu, nýbrž disponuje i vysokou společenskou zodpovědností. Více»

21 prosinec 2014

Vodné a stočné v Praze zdraží příští rok o 2,4 procenta na 77,66 Kč za kubík.

Nově zaplatí lidé na vodném 44,72 koruny za metr krychlový a na stočném 32,94 Kč za metr krychlový. Nyní Pražané platí na vodném a stočném 75,84 koruny za kubík. Více»

17 prosinec 2014

Ceny nájmů se nemění.

Za teplo a vodu si Pražané v roce 2015 připlatí. Více»

29 říjen 2014

Rakouský ministr spravedlnosti na návštěvě ČR

Oba ministři dopoledne diskutovali zkušenosti s kodifikací občanského práva na národní úrovni a implementací práva EU. Tématem jednání byla i organizace státních zastupitelství. Více»

27 říjen 2014
2 říjen 2014

Další konzultační den MMR

Další konzultační den, na kterém odborníci z Ministerstva pro místní rozvoj poskytují odborné poradenství týkající se bydlení, proběhne v Praze v úterý 7. října. Pozor, akce se koná na jiném místě než obvykle. Více»

28 září 2014

Trojka nabídla pomoc Bohemce.

Pokud by fotbalový klub Bohemians 1905 musel odejít ze svého Ďolíčku, nabízí mu Praha 3 dočasný azyl na žižkovském stadiónu. "Pokud by nás vedení fotbalových Bohemians 1905 požádalo o pomoc, určitě ji neodmítneme," řekla starostka Vl. Hujová. Více»

21 září 2014

V Třebestovicích na Nymbursku se spojili lidé.

Rozhodnutím vedení obce došlo ke zvelebení nejen okolí zastávky, ale i stavby samotné. Více»

10 září 2014
10 září 2014

Za parkování u svého činžovního domu řidiči zaplatí 400 korun ročně.

Již je jasné, kolik budou motoristé platit za parkování v nových zónách placeného stání. Ceník včera schválila rada města. Více»

6 září 2014

V Lysé nad Labem se konají zajímavé výstavy.

Lysá nad Labem se tak znovu otevírá návštěvníkům veletrhů a výstav. Více»

30 srpen 2014

V Milovicích nad Labem se shromáždilo nejvíc vícerčat na jednom místě.

V Parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku dnes padl rekord v co největším počtu dvojčat a vícerčat shromážděných na jednom místě. Více»

30 srpen 2014

Článek pro všechny občany Letné a Bubenče

Dětské kroužky, které působí v Letenské vodárně, mají strach, že se po rekonstrukci historického objektu nebudou moci vrátit. Proto vznikla i petice na podporu současného využití budovy, kterou lze podepisovat do příští soboty. Více»

27 srpen 2014

Vědecké centrum Biocev ve Vestci má již dokončenou hrubou stavbu.

Biotechnologické a biomedicínské centrum Biocev ve Vestci u Prahy má už dokončenou hrubou stavbu. Budování rozsáhlého vědeckého areálu, které mělo zpočátku zpoždění, urychlila totiž mírná zima. Více»

27 srpen 2014

Park vědy v Roztokách byl již uveden do provozu.

V pořadí již druhý technologický park v Roztokách u Prahy byl zkolaudován. Projekt společnosti PV Roztoky s.r.o. nese název Park vědy Roztoky a 22. srpna 2014 byl oficiálně uveden do zkušebního provozu. Více»

26 srpen 2014

MČ Praha 4 podmínila záchranu koupaliště Lhotka prodejem budov škole PORG.

Přejde koupaliště Lhotka pod správu radnice Prahy 4? O největším obchodu svého volebního období má ve středu hlasovat tamní zastupitelstvo. Více»

15 srpen 2014
11 srpen 2014
17 červenec 2014

Lidé se stěhují z vesnic zpátky do hlavního města.

Minulý rok metropole zaznamenala úbytek obyvatel. Lidé se stěhovali mimo hlavní město. V prvním kvartále se útěk lidí z metropole zastavil. Dříve se mnozí stěhovali z Prahy, teď se trend obrátil. Více»

21 červen 2014

V Mladé Boleslavi se začne stavět multifunkční sportovní hala.

Stavba multifunkční sportovní haly v Mladé Boleslavi u 5. základní školy by měla odstartovat v srpnu. Více»

7 červen 2014

Stát vydal rotundu.

Stát vydal v rámci majetkového vyrovnání s církvemi Římskokatolické farnosti u sv. Štěpána pražskou románskou rotundu sv. Longina. Kulturní památku na Novém Městě teď na základě smlouvy o výpůjčce využívá řeckokatolická církev. Více»

30 květen 2014

V Nymburku se jednalo o vybudování olympijského centra.

Premiér Bohuslav Sobotka zavítal v rámci návštěvy Středočeského kraje taktéž do Nymburku. Zde si prohlédl firmu Changhong Europe Electric. Více»

10 květen 2014

Mladá Boleslav zná obrysy nového krytého bazénu.

Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi má konečně svou podobu v projektech a plánech a na jaře se začne stavět. Více»

22 březen 2014

Slavnostního otevření se dočkal Jezdecký festival v Lysé nad Labem.

Na tuto ojedinělou akci se sjela slavná jména, včetně dvou olympijských vítězů, kteří mají ke koním blízko. Nechyběli tak David Svoboda či Eva Samková. Více»

8 únor 2014

V naší metropoli přibudou 4 nová parkoviště P a R.

Na území Prahy by měla přibýt další parkoviště P+R. Rozhodnutí EIA již má vydáno nové parkoviště na Černém Mostě, Technická správa komunikací (TSK) pak vyjednává o parkovišti Na Knížecí a další by pro změnu mělo vzniknout na Opatově. Více»

1 únor 2014

SFRB spustil v lednu nový portál s informacemi o bydlení.

16.ledna 2014 byl spuštěn Portál o bydlení, který provozuje Státní fond rozvoje bydlení (dále jen "SFRB"). Jeho cílem je soustředit rozsáhlé množství informací na jednom místě a zajistit jejich členění, strukturu a přehlednost. Více»

26 leden 2014

Parkování po Praze se změní.

Některé modré zóny zaniknou a vystřídají je zóny smíšené, snáze tak zaparkují i přespolní řidiči. Více»

10 leden 2014

Komunální politici v Praze projednají výjimku pro olympijský park.

Rada hlavního města bude projednávat výjimku ze stavební uzávěry pro Letenskou pláň a Letenské sady. Více»

24 prosinec 2013

V Jílovém začala výstavba školy za 46 milionů korun.

V Jílovém v Praze-západ začala výstavba nové budovy potravinářského učiliště za 46 milionů korun. Většinu nákladů zaplatí Evropská unie. Více»

23 listopad 2013

MČ Praha 8 vydá parkovací karty.

Obyvatelé Prahy 8 si budou moci od 25. listopadu vyzvedávat na radnici parkovací karty. Více»

14 listopad 2013

V hlavním městě se žije blaze.

Zlé je to s bezpečností. Více»

6 listopad 2013

Boleslavští se staví proti výstavbě nových fotbalových hřišť.

Petice s více než tisícovkou podpisů je protestem proti výstavbě nových fotbalových hřišť na okraji Mladé Boleslavi. Více»

20 říjen 2013

Letiště Václava Havla bude mít do roku 2020 žel. spojení do centra Prahy.

Podle gen. ředitele Správy železniční dopravní cesty Jiřího Koláře nyní správa zpracovává odbornou studii, která má rozhodnout, kudy vlaky na letiště pojedou. Více»

23 září 2013

Hlavní město bude mít svůj S-Bahn.

Stavět se má začít na jaře na Kačerově. Více»

16 září 2013

Praha může konečně za požár Průmyslového paláce žádat odškodnění.

Hlavní město může žádat od společnosti Incheba odškodnění za zničené levé křídlo Průmyslového paláce. Více»

21 červenec 2013

Hlavní město řeší osud Výstaviště.

Magistrát definitivně ukončil nákladné plány na přestavbu Průmyslového paláce a přilehlé části Výstaviště, která měla vyjít na více než tři miliardy korun. Více»

21 červen 2013

Rozhlas připravuje opět prodej zámku v Přerově nad Labem.

Církev československá husitská stáhla žalobu, kterou se domáhala vydání zámku v Přerově nad Labem od nynějšího vlastníka Českého rozhlasu (ČRo). Více»

12 květen 2013

Možná, že vznikne tramvajové spojení z Prahy do Brandýsa.

Praha s Brandýsem nad Labem na tom může být v budoucnu podobně jako Liberec s Jabloncem nad Nisou. Více»

19 duben 2013

Spor o nájem ve Škodově paláci bude řešit justice.

Praha podala žalobu na vlastníka Škodova paláce kvůli výši nájmu. Více»

19 duben 2013

Pražští radní už zase změnili projekt parkoviště u plánované stanice metra A.

Ruší totiž plány na obří terminál pro 600 aut a zaplatí jen povrchové parkoviště pro 90 vozů. Více»

19 duben 2013

Modré zóny se v hlavním městě zatím nerozšíří.

Počátkem roku 2014 měly modré zóny vzniknout v páté městské části, na Praze 3 a 6 a další městské části měly následovat. Více»

15 duben 2013

V Poděbradech vznikne nový zimní stadion.

Středočeské město by ještě letos mělo mít nový zimní stadion za cca 30 milionů korun. Více»

22 březen 2013

Luxusní reality netáhnou.

Množí se nedokončené projekty i ty, co vůbec nezačaly. Více»

26 únor 2013

Drop In se na Bulovku zatím nestěhuje.

Metadonové středisko Drop In se i přes slib hlavního města v březnu do areálu Nemocnice Na Bulovce nepřestěhuje. Více»

21 únor 2013

Za Průmyslový palác Praha dostane asi 280 mil.

Spor o pojistku za Průmyslový palác, který shořel v říjnu 2008, je u konce. Více»

17 únor 2013

Magistrátu v Praze vadí vysoký nájem.

Hlavní město Praha podá žalobu na vlastníka Škodova paláce, ve kterém již několik let sídlí úřad hlavního města. Více»

19 prosinec 2012

Vodoměry je nutné chránit před mrazem.

Když mrzne, může být ohrožen i váš nezajištěný měřič. Více»

22 říjen 2012

V kutnohorském pivovaru by mohl být klub alternativní kultury.

V kutnohorském pivovaru, který po odchodu společnosti Heineken nemá využití, by mohl vzniknout klub alternativní kultury. Více»

9 září 2012

Pražský IKEM staví pavilon i kvůli cukrovce.

Pražský Institut Klinické a experimentání mediciny (IKEM) zahájil výstavbu pavilonu Elipsa. Více»

20 srpen 2012

Obvodní soud pro Prahu 6 neuznal miliardovou žalobu za Průmyslový palác.

Obvodní soud pro Prahu 6 smetl ze stolu žalobu hlavního města Prahy o pojistku ve výši 1, 2 miliardy korun za vyhořelý Průmyslový palác. Více»

16 srpen 2012

Praha plánuje Bulovce pronajmout nový pavilon.

Hlavní město se dohodlo s Nemocnicí Na Bulovce na podmínkách pronájmu nového pavilonu. Více»

30 červenec 2012

Cestování po hlavním městě vlakem.

Zastaví v Podbabě i na Kačerově. Více»

29 červenec 2012

Nejstarší kasárna v Praze osiří.

Ministerstvo obrany vyklízí kasárna Jana Žižky z Trocnova v pražském Karlíně. Více»

25 červenec 2012

Mělnická větev rodu Lobkowiczů se staví proti plánu vlády prodat palác Německu.

S plánovaným záměrem vlády České republiky prodat Lobkovický palác na pražské Malé Straně Německu opakovaně vyjádřil nesouhlas Jiří Lobkowicz z mělnické větve Lobkowiczů. Více»

19 červenec 2012

Univerzita Karlova v Praze plánuje postavit v Holešovicích pavilon.

Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy získají nový pavilon, kde se budou vzdělávat. Více»

24 červen 2012

Vozíčkáři v hlavním městě mají první turistickou stezku.

První značená turistická stezka pro vozíčkáře v metropoli provede lidi na vozíku Centrálním parkem Prahy 13. Více»

24 březen 2012

Hlavní město opět zkouší vysoudit peníze za vyhořelý Průmyslový palác.

Advokáti zastupující Prahu podali v polovině února v poslední den lhůty odvolání ve sporu s pojišťovnami o pojistku za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce. Více»

22 březen 2012

Radnice Prahy 5 nabízí zdarma právní poradnu.

Od měsíce dubna nabídne Praha 5 každou středu zdarma právní poradnu. Více»

10 březen 2012

Nejdražší cyklostezku v Praze přetnulo staveniště.

Po nejdražší pražské cyklostezce ve Vysočanech se nedá projet. Více»

22 únor 2012

Radnice městské části Praha 4 plánuje prodat Kubelíkův rodný dům.

Praha 4 před lety částečně odkoupila rodný dům světoznámého hudebníka Kubelíka. Více»

2 leden 2012

JURIS REAL, spol. s r. o. podporuje sport.

Není tedy divu, že jsme se dne 13. 12. 2011 setkali na str. 22 v Lidových novinách s potěšujícím článkem Ondřeje Suchana a Petra Adama, který dnes přinášíme. Více»

16 prosinec 2011

Pohostinství U Černého vola zůstane.

Restaurace U Černého vola na Loretánském náměstí s největší pravděpodobností neskončí. Více»

21 říjen 2011

Sídliště Drahelice se dočká regenerace.

Město Nymburk připravilo Projekt regenerace sídliště Drahelice. Více»

21 říjen 2011

Nová tenisová hala ve Voticích.

Nový sportovní areál se otevře tuto sobotu ve středočeských Voticích vedle Sokolovny. Více»

17 září 2011

V Poděbradech plánují postavit nový zimní stadion.

Stadion za 25 milionů vyroste na místě nedokončené haly. Více»

10 září 2011

Po půl roce se otevírá nový lékařský dům na Novodvorské.

Tento týden ve středu se slavnostně otevřel dům s deseti ordinacemi, který nahradil nefunkční výměník tepla. Více»

9 červen 2011

Nemocnice v pražském Motole otevřela zrekonstruované dětské oddělení.

Dětský pavilon je teď druhou největší nemocnicí pro děti na světě. Více»

6 červen 2011

Opraví se vzácný kolotoč na Letné?

Ten bohužel stále čeká na rekonstrukci. Více»

28 květen 2011

Parkování se městským částem vyplácí, proto se parkovací zóny rozšíří.

Míst, kde motoristé za odstavení svého motorového miláčka v hlavním městě zaplatí, bude přibývat. Více»

24 květen 2011

Významné nálezy odkryli archeologové v Lysé nad Labem.

Na náměstí v Lysé našli rozsáhlý hřbitov ze středověku. Více»

18 květen 2011

Radnice Prahy 3 nabízí na svém území parkovací místa.

Šest garážových stání a tři parkovací místa pro motocykl v ulicích Ondříčkova, Roháčova, Želivského nabízí k pronájmu radnice Prahy 3. Více»

16 duben 2011

Pražané řeší problém s parkováním.

Stávající parkovací místa na sídlištích v hlavním městě trápí mnohé občané. Více»

5 duben 2011

Radnice Prahy 4 již prodala polovinu míst na stání.

Padesát občanů již projevilo zájem o místo v parkovacím domě v Jílovské ulici na sídlišti Novodvorská. Více»

30 březen 2011

V Praze se otevírá nové centrum pro nedonošené děti.

Už brzo nebudou muset rodiče s nedonošenými novorozeňaty cestovat za různými odborníky po celé Praze. Více»

23 březen 2011

Radnice Prahy 8 opraví školy a postaví dům sociálních služeb.

V letošním roce plánuje radnice osmé městské části investovat až 582 mil. korun. Více»

18 březen 2011

Radnice Prahy 10 chce koupit legendární Ďolíček.

Fotbalový stadion v Ďolíčku se podle informací MF DNES pravděpodobně znovu otevře věrným fandům Bohemians. Více»

12 březen 2011

Město Nymburk nepostaví koupaliště s akvaparkem za plánovaných 300 mil. Kč.

Místo toho investuje do opravy městského plaveckého bazénu. Více»

24 únor 2011

Letná se spojí s městem.

Letná zůstane klidným místem pro sportovní vyžití a relaxaci pražanů. Více»

14 leden 2011

Boj o Parukářku se chýlí ke konci.

Radnice Městské části Praha 3 se chystá oblíbenou hospodu zbourat. Více»

10 leden 2011

Radnice městských částí plánují změny ve volném parkování automobilů.

Změny pocítí i vlastníci přilehlých nemovitostí. Více»

6 leden 2011

Klub Roxy se prozatimně uzavřel.

O jeho uzavření rozhodl Odbor výstavby Úřadu městské části Praha 1. Více»

29 prosinec 2010

Zachraňte Palác Svět, vzkázali občané Městské části Praha 8.

Petici za záchranu libeňské kulturní památky podepsalo více než jedenáct set lidí. Více»

17 prosinec 2010

Na parkovací karty čeká Praha 2 nával.

Občané nechali nákup na poslední chvíli. Více»

15 prosinec 2010

U stanice metra Palmovka bude stát budova nové radnice Prahy 8.

Základem stavby za více než miliardu korun by měla být radnice městské části. Více»

14 prosinec 2010

Kolínská vodárenská věž se stane asi kulturní památkou.

Nový management kolínské radnice prohlášení vodárny za kulturní památku podporuje. Více»

10 prosinec 2010

Šporkovský palác opět míří do dražby.

České dráhy prodaly v létě památku společnosti Gest - hotel. Více»

8 prosinec 2010

Galerie Harfa vyřeší problémy s parkováním.

Parkoviště obchodního centra nabídne místa návštěvníkům O2 areny. Více»

4 prosinec 2010

Plán přestavby dětského domova v Pyšelích je hotov.

Vedení dětského domova v Pyšelích dokončilo návrh, podle něhož mají být upraveny nevyhovující prostory areálu. Více»

1 prosinec 2010

Irské firmy couvají ze svých developerských projektů v České republice.

Irská dluhová krize dopadá i na realitní trh v České republice, ke působí řada společností z Irska. Více»

28 listopad 2010

Projekt na obnovu Barrandovských teras stále žije.

Společnost Barrandovské terasy stále pracuje na vybudování čtyřhvězdičkového hotelu a restaurace nad levým břehem Vltavy. Více»

26 listopad 2010

Hlavní město bude cílem realitních investorů.

Metropole bude následující rok v hledáčku realitních investorů. Více»

19 listopad 2010

Plány s halou pro Sáblíkovou jsou zřejmě u ledu.

Velký Osek, kde měla vzniknout rychlobruslařská dráha, má nové vedení města. Více»

17 listopad 2010

Rock Café opět neotevřelo.

Nejstarší porevoluční rockový klub je stále zavřený. Více»

25 říjen 2010

Rock Café se nestihne otevřít.

Nové datum zatím radnice Městské části Praha 1 nemá. Více»

24 říjen 2010

Dostavbě Střešovic hrozí krach.

Prvnímu českému PPP projektu na dostavbu Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích hrozí krach. Více»

18 říjen 2010

Praha bude žalovat společnost Incheba kvůli požáru Průmyslového paláce.

Kvůli požáru Průmyslového paláce podá Praha žalobu o náhradu škody na společnost Incheba, P.a.p.s.t. a Eur-Med. Více»

12 říjen 2010

Kulturní dům Mlejn opět začal sloužit občanům.

Ten byl přitom díky opravám zavřený od konce roku 2008. Více»

26 září 2010

Hlavní město získalo pojistné za Průmyslový palác.

Částku více než 181 mil. korun získala Praha od společnosti Incheba za vyhořelé levé křídlo Průmyslového paláce. Více»

25 září 2010

Mětská část Praha 8 si postaví novou radnici.

Za více než třetinu zisku z privatizace obecních bytů chtějí současní členové zastupitelstva městské části postavit novou radnici. Více»

18 září 2010

Sporné kauzy, které se týkají ochrany životního prostředí, budou na internetu.

Občanské sdružení Praguewatch spustilo internetovou mapu pražských kauz na www.praguewatch.cz. Zájemce o problematiku životního prostředí seznámí se spornými kauzami městského plánování, ohrožených kulturních památek, parků či zahrádkářských kolonií. Více»

5 září 2010

Developer Sekyra vzdal golf ve Vinoři.

Obří golfový areál ve Vinoři se 27jamkovým hřištěm, který měl být už rok v provozu, hned tak nebude. Více»

20 srpen 2010

Podnikatelům se nelíbí vysoké nájemné na náplavkách.

V Praze se rozhořel boj o využití pražských náplavek. Více»

19 srpen 2010

Nová budova knihovny bude mít dokonce i odpočinkovou terasu.

Novou budovu knihovny bude mít od měsíce října desátá městská část. Více»

10 srpen 2010

Činžovní dům na konci Revoluční ulice čeká zřejmě demolice.

Novorenesanční dům z roku 1869 na rohu ulic Revoluční a Nové mlýny se bude asi bourat. Více»

4 srpen 2010

Z. Bakala koupil palác pro Havlovy knihy.

Miliardář Zdeněk Bakala koupil Knihovnu Václava Havla palác v Loretánské ulici na pražských Hradčanech. Více»

2 srpen 2010

Za prodej nemovitostí FDM uložil soud podmíněný trest.

Za nezákonný a nevýhodný prodej nemovitostí Fondu dětí a mládeže (FDM) uložil soud bývalému likvidátorovi Pavlu Žákovi tříletý podmíněný trest. Více»

26 červenec 2010
23 červenec 2010

Lobkovický palác není na prodej.

S prodejem pražského Lobkovického paláce Německu nebo s výměnou budovy za jinou nesouhlasí čeští politici ani Jiří Lobkowicz. Více»

11 červenec 2010

Rekordní nedobrovolná dražba: za 300 milionů

Věřitelská banka Eurohypo se rozhodla pro radikální přístup. Více»

6 červenec 2010

Realitní kancelář M&M spojila kapitál s HBC Reality.

Tuzemská realitní síť M&M reality holding a britská společnost House Building Capital (HBC Reality) si vzájemně vyměnily 34 procent obchodního podílu. Více»

1 červenec 2010

Stavba centra u stadionu Viktorie Žižkov se blíží.

Členové zastupitelstva Prahy 3 souhlasili se vstupem strategického partnera do společné firmy radnice s fotbalovým klubem. Více»

30 červen 2010

Zdravotnické středisko ve Kbelích má dvě nové ordinace.

Občané Kbel se mohou těšit na rozšíření zdravotnických služeb. Více»

8 červen 2010

Městys chystá opravu zámku za 100 milionů.

Renesančně-barokní zámek v Kácově na Kutnohorsku by se měl postupně přeměnit na kulturní a společenské centrum. Více»

1 květen 2010

Historické centrum ve Vlašimi je opraveno.

Ve Vlašimi skončila rozsáhlá obnova historického centa města. Více»

23 duben 2010

V Troji má stát nový domov pro sanitky.

Do září roku 2013 vyroste v pražské Troji nová budova záchranné služby. Více»

12 duben 2010

Mladá Boleslav si půjčí stovky milionů korun na modernizaci budov.

O tomto kroku rozhodli členové městského zastupitelstva. Více»

22 březen 2010

Náměstí v Brandýse nad Labem by mělo být pouze pro pěší.

Brandýské náměstí se teď konečně dočká změny k lepšímu. Více»

16 březen 2010

Přívozy rozšíří provoz.

Hlavní město se z tohoto důvodu rozhodlo, že jim letošní rok finančně přilepší o více než tři a půl milionu korun. Více»

11 březen 2010

Na Vinohradech má vzniknout skleněné traumacentrum.

To má přijít na 3, 5 mld. korun, na střeše bude mít heliport. Více»

11 březen 2010

Radnice městské části Praha 6 nechá zrekonstruovat některé činžovní domy.

Další činžovní domy v Praze 6 by měly letos projít rekonstrukcí. Více»

9 březen 2010

V Pavlíkově chtějí postavit rozhlednu.

Na vrchu Senecké hory by uvedený městys rád postavil rozhlednu. Více»

20 únor 2010

Nový areál volného času v Říčanech.

V samotném centru Říčan má brzy vzniknout areál volného času pro děti. Více»

15 únor 2010

Divadlo v Kutné Hoře se bude opravovat.

Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře se bude rekonstruovat. Více»

12 únor 2010

Vysoké nájemné ohrožuje lékařskou péči na Jarově.

Rozsah a objem lékařské péče na žižkovské poliklinice Jarov je ohrožen. Více»

11 únor 2010

Nový kulturní dům nabídne nahrávací studio.

Velký sál s pódiem, nahrávací studio či klubovny - to vše má občanům nabídnout kompletně opravený dům v Kyjích. Více»

1 únor 2010

Parkoviště jen pro místní obyvatelé.

Rekonstrukce Staromětského náměstí v Mladé Boleslavi názorově rozdělila obyvatele města. Více»

14 leden 2010

Právní spor o golf v Berouně skončil nakonec smírem.

Několik měsíců trvající spor kvůli výstavbě golfového areálu v Berouně je naštěstí zažehnán. Více»

10 leden 2010

V centru Brandýsa nad Labem by mělo za pár let vyrůst nové obchodní centrum.

Investor stavby plánuje postavit supermarket potravin s dalšími obchody poblíž stávajícího Penny Marketu v lokalitě mezi městským úřadem a nemocnicí. Více»

31 prosinec 2009

V pražských Vršovicích se opravuje budova místní knihovny.

Se zhruba 60 mil. korun počítá městský rozpočet příští rok na rekonstrukci staré knihovny v Ruské ulici. Více»

24 prosinec 2009

Města v kraji přeměňují bývalé vojenské areály na nové čtvrtě s byty.

Postupně tak vznikají i domy pro místní občanská sdružení a například také školská zařízení. Více»

21 prosinec 2009

Lidé v Roztokách u Prahy hlasovali o nové výstavbě. Nicméně jich přišlo málo.

Obyvatelé Roztok měli šanci hlasovat o tom, zda souhlasí s tím, aby se na rozvojových plochách města určených pro bydlení stavěly jen rodinné domy, tedy ne bytové. Více»

6 listopad 2009

Parkovací zóny čekají změny.

Systém tzv. parkovacích stání čekají proměny. Zavedeny budou totiž tzv. smíšené zóny. Více»

28 říjen 2009

Mladá Boleslav chce peníze na opravu sídlišť

Město Mladá Boleslav by ráda získala ze státního rozpočtu finanční prostředky na opravu sídlišť. Více»

27 říjen 2009

V hlavním městě se bude konat mezinárodní realitní veletrh.

Praha bude mít vlastní mezinárodní veletrh realit, developmentu a investičních příležitostí. Více»

22 říjen 2009

O parkovacím domě ve Slaném se ještě bude rozhodovat.

Nad stavbou parkovacího domu se 126 místy ve Slaném se vznáší otázka. Více»

2 říjen 2009

Mělník prodal Zborovského náměstí.

Prodejem Zborovského náměstí v Mělníku se zabývali tamní členové zastupitelstva. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

V Brně se slavilo už 90 let od prvního závodu na Masarykově okruhu.

Na trati starého Masarykova okruhu vyvrcholily oslavy 90. výročí prvního závodu automobilů na legendárním závodišti v západní části moravské metropole. Více»

Projednávání stavebního zákona je podle obcí v rozporu s legislativou.

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Návrh zákona neprošel řádným schvalovacím procesem, poněvadž nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Více»

Poslanecká sněmovna projedná zrychlení přípravy výstavby dálnic.

Sněmovna rozhodne tento týden o podobě vládní předlohy ke zrychlení přípravy výstavby dálnic a další infrastruktury, kterou poslancům vrátili senátoři. Více»

V České republice má na silnicích nižších tříd 2 862 mostů nevyhovující stav.

V ČR se od roku 2004 skoro zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2.862 z celkových 12.596. Více»

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019